Slider
Zpět na nabídku

Cesta kolem světa

Počet dnů:
41
Letenky:
Všechny letenky
Termin:
Denně – leden až prosinec
Typ:
Poznávací
Cena:
289 990 Kč
Destinace:
Thajsko (Bangkok), Austrálie (Sydney, Cairns), Nový Zéland, Tahiti (Bora Bora), USA (Los Angeles, Las Vegas), Peru (Lima, Cusco, Machu Picchu), Chile (Santiago), Velikonoční ostrov, Brazílie (Rio de Janeiro)

POPIS ZÁJEZDU

Rádi cestujete a chcete zažít něco neobyčejného? Připravili jsme pro Vás jedinečnou cestu kolem světa za 41 dnů! Během necelých 6 týdnů obletíte dokola celý svět a navštívíte ta nejhezčí místa světa. Samozřejmě nelze zahrnout vše na co si člověk vzpomene, ale věříme že náš mix Vás absolutně pohltí a nadchne. Posuďte sami: začnete ochutnávkou asijské kultury, kde jinde než v Bangkoku, vezmeme Vás na plovoucí trhy a ochutnáte místní speciality, cesta pokračuje do Austrálie a její metropole Sydney, kde navštívíte slavnou Operu a pláže, vezmeme Vás do tropického severu Austrálie, města Cairns, kde si užijete deštných pralesů a hlavně pojedete lodí na Velký bariérový útes. O kousek dál čeká zastávka na Novém Zélandu, kde si projedete ta nejhezčí místa přírody severního ostrova, poté už Vás čeká přelet do azurového ráje na nejžádanější ostrov Bora Bora, kde si pár dnů můžete jen tak relaxovat na jedné z úžasných pláží. Zastávka v Los Angeles bude hlavně zpestřena 2 denním výletem do světa zábavy Las Vegas, proč se trošku nerozptýlit a neužít si zábavy? A následuje další skvělá lokalita, během několika hodin letu se ocitnete v jiném světě – v Peru, kde zažijete jedinečnou kulturu a hlavně navštívíte město Cusco a novodobý div světa Machu Picchu! Dále budete pokračovat do Chile a jeho hlavního města Santiaga, odkud to již není tak daleko k opravdu jedinečné destinaci, kam se podívá málokdo, přivítá Vás tajemstvím opředený Velikonoční ostrov se svými věhlasnými sochami. Zpět přes Santiago se dostanete od Pacifického oceánu až k Atlantiku do slavné metropole Rio de Janeiro, kde strávíte několik posledních dnů prohlídkou města a relaxem na pláži Copacabana.

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • cesta kolem světa
 • od plovoucích trhů v Bangkoku po Operu v Sydney
 • tajemství soch moai na Velikonočním ostrově

PROGRAM

Den 1 – Odlet z Vídně či Prahy

Den 2 – Bangkok, Thajsko (s)
Po příletu Vás vyzvedne anglicky mluvící průvodce, který Vás odveze na hotel. Dnes máte volný program, můžete se projít do srdce města, od nás dostanete tipy, co stojí za shlédnutí v centru Bangkoku, doporučujeme ochutnat místní thajskou kuchyni. Nocleh v hotelu se snídaní v centru města.

Den 3 – Bangkok, Thajsko (s)
Dnešní den navštívíte pravé poklady pulzujícího Bangkoku. S anglicky mluvícím průvodcem se vydáte obdivovat krásy tzv. Velkého paláce, následně prozkoumáte co nabízí kupci na plovoucím trhu. Návrat na hotel a nocleh. 

Den 4 – Bangkok – Sydney, Austrálie (s)
Transfer na letiště v Bangkoku a let do Austrálie. Po příletu do Sydney Vás čeká transfer do Vašeho hotelu v centru města. Krátká prohlídka největší metropole Austrálie. V ceně od nás dostanete lístky na vstup na Sydney Tower, největší budovu Sydney, odkud budete mít celé město jako na dlani. Zajištěn nocleh v hotelu se snídaní (Hotel Travelodge, Pensione Hotel nebo podobný).

Den 5 – Sydney (s)
Celodenní individuální prohlídka města, prohlídka nejhezčího přístavu světa se světoznámou Operou a ikonickým mostem Harbour Bridge. Zajištěna exkurze do Sydney Opera House, zbytek dne máte na prohlídku starobylé čtvrti Rocks a okolí. Nocleh v hotelu se snídaní.

Od nás dostanete podrobné informace k prohlídce města a užitečné rady a tipy na nejhezčí místa. Manuál, jak se pohybovat v Sydney a další.

Den 6 – Sydney (s)
Prohlídka dalších částí města, dle vypracovaných materiálů. Doporučujeme prohlídku Akvária, Botanické zahrady, Čínské čtvrti, Darling Harbour apod. Alternativně se můžete vydat a Bondi beach, kde si můžete užít koupání a krásnou procházku. Nocleh v jednodušším hotelu.

Den 7 – Sydney – Cairns (s)
Ranní transfer na letiště a odlet do Cairns, po příletu transfer na hotel a volný zbytek dne k prohlídce města Cairns. Nocleh v hotelu s bazénem, snídaně v ceně. Hotel umístěn v centru města Cairns.

Den 8 – Velký bariérový útes (s, o)
Celodenní výlet lodí na ostrov Velkého bariérového útesu Green Island, šnorchlovaní nebo loď se skleněným dnem, oběd. Nocleh v hotelu s bazénem, snídaně v ceně.

Den 9 – Cairns
Celodenní výlet do NP Daintree s anglickým průvodcem, kde uvidíte deštné pralesy a projedete se loďkou po řece k pozorování krokodýlů, oběd v ceně. Nocleh v hotelu se snídaní a bazénem.

V případě zájmu můžeme tento výlet nabídnout také individuální formou, pronajatým autem.

Den 10 – Cairns – Auckland, Nový Zéland (s)
Transferový den. Dopoledne transfer na letiště a let s přestupem na Nový Zéland. Po příletu do Aucklandu následuje zajištěný transfer do hotelu v centru města. Možnost krátké prohlídky centra města Auckland, dle námi připravených informací. Nocleh v hotelu.

K celému pobytu a cestování po Novém Zélandu dostanete od nás připravený přesný a podrobný Manuál cesty a popis nejlepších míst.

Den 11 – Auckland – Rotorua (s)
Dopoledne si vyzvednete zajištěné auto a vyrážíte, dle námi vypracovaného plánu cesty, z Aucklandu do oblasti Rotorua. Následuje cesta do města Rotorua, kolem oběda jste na místě. Rotorua je jednou z nejpopulárnějších oblastí severního ostrova a celého Zélandu vůbec. Zde uvidíte gejzíry, geotermické parky s bublajícím bahnem, termální koupele a maorskou kulturu. Dle námi připravených informací, následuje prohlídka přilehlých národních parků a největších atrakcí. Rotorua je také centrem pro adrenalinové sporty, rafting, bungee jumping nebo jízdu na koních. V podvečer můžete vyrazit do termálních koupelí v centru města. Zajištěn nocleh v motelu-hotelu.

Pokud si nepřejete řídit auto a vyhovuje Vám lépe organizovaný výlet autobusem s anglickým průvodcem, nahradíme na požádání tento program za výlety s průvodcem, bez nutnosti řídit auto.

Den 12 – Rotorua – Taupo (s)
Dopoledne máte ještě čas na oblast Rotorua a okolí, přesunujete se do nejhezčího geotermického parku v okolí a navštívíte krásný přírodní park Waio-Tapu, vstup mate v ceně. Poté budete mít možnost se koupat v přírodním termálním potoce v lese, unikátní zážitek. Odpoledne se přesunujete dále podél jezera Taupo až do do blízkosti parku Tongariro. Nocleh v motelu-hotelu.

Dáme Vám tip na koupání v horkých pramenech v přírodě, kam chodí jen místní.

Den 13 – Tongariro NP – Waitomo (s)
Ráno jedete do vyhlášeného NP Tongariro, který je znám díky svým sopkám a krásným trekům. Máte většinu dne na procházku či túru, dle vlastního uvážení do blízkosti sopek. Dostane se Vám krásných výhledů na sopky a sopečná jezírka. Poté následuje přejezd asi 170 km do oblasti Waitomo Caves. Nocleh v motelu.

Den 14 – Waitomo – Auckland (s)
Dopoledne máte čas si prohlédnout tuto oblast, která je známá svým rozsáhlým komplexem jeskyní a podvodních tunelů. Jednou z hlavních atrakcí jsou svítící červi v některých jeskyních. Odpoledne cesta z oblasti Waitomo zpět do Aucklandu, asi 200 km. Večer možnost noční prohlídky či procházky v Aucklandu. Zajištěn nocleh v hotelu v centru města.

Den 15 – Auckland – Tahiti (s)
Dnes Vás čeká transfer na letiště a odlet na ostrovy Tahiti. Přílet na Tahiti, transfer z letiště na hlavním ostrově a nocleh v hotelu nedaleko letiště.

Zde v Aucklandu je možno přidat za příplatek další exotickou destinaci, a to přelet na Fidži, na libovolný počet dnů, dle přání klienta.

Den 16 – Bora Bora (s)
Krátký lokální přelet na pohádkový ostrov Bora Bora, kde budete ubytování v pěkném hotelu přímo u pláže.  Následuje relaxace a odpočinek v ráji a individuální prohlídka ostrova. Nocleh v hotelu se snídaní.

Den 17 – Bora Bora (s)
Volný program na nádherném tropickém ostrůvku Bora Bora. Nocleh v hotelu se snídaní.

Den 18 – Bora Bora (s)
Volný program na nádherném tropickém ostrůvku Bora Bora. Nocleh v hotelu se snídaní.

Den 19–20 – Bora Bora – Los Angeles – Las Vegas, USA (s)
Snídaně na Bora Bora a poslední volné chvíle na Bora Bora. Dle lokálních letenek, následuje přelet na hlavní ostrov. Následuje noční let z Tahiti do USA, do města andělů Los Angeles, kde přestoupíte na krátký let do Las Vegas. Vítá Vás proslulé město zábavy a obrovské show Las Vegas. Po zbytek dne můžete odpočívat v jednom z hotelů na hlavní třídě anebo rovnou vyrazit vyzkoušet jedno z kasin. Nocleh v hotelu v Las Vegas.

Den 21 – Las Vegas (s)
Volný program v tomto světovém centru kasin a zábavy Las Vegas, atrakcí se zde nabízí neuvěřitelné množství a je jen na Vás jak si zpestříte den a noc. Nocleh v hotelu v Las Vegas.

Den 22 – Las Vegas – Los Angeles (s)
Dnes Vás čeká krátký přelet zpět do Los Angeles, kde se můžete porozhlédnout během volného odpoledne a navštívit jedno ze známých míst nebo si zajít na kvalitní večeři. Nocleh v hotelu v části města dle výběru.

Na Vaše přání můžeme přidat další den na prohlídku Los Angeles nebo Las Vegas.

Den 23 – Los Angeles – Lima, Peru (s)
Transfer na letiště v Los Angeles. Kolem oběda Vás čeká odlet do Jižní Ameriky a to přímo do Peru, které Vás uchvátí svou odlišnou kulturou a atmosférou.  Noční přílet do hlavního města Peru Limy a transfer přímo do hotelu k odpočinku a noclehu.

Den 24 – Lima (s)
Ráno po snídani Vás čeká prohlídka města Limy a jeho historických částí s průvodcem. Po tomto půldenním výletu máte zbytek dne volno na aklimatizaci. Nocleh v hotelu.

Den 25 – Lima – Cusco (s)
Ranní transfer na letiště, odkud Vás čeká krátký místní let (asi 1,5 hod) z Limy do Cusca. Po příletu transfer do hotelu, který je umístěn v historickém centru města. Cusco se nachází téměř 3000 m.n.m. Je to nádherné historické město, kde se mísí španělská koloniální architektura s pozůstatky doby Inků. V říši Inků bylo Cusco hlavním městem a sídlem panovníků. Odpoledne Vás vyzvedneme z hotelu a vezmeme na prohlídku tohoto fascinujícího města. Společně s anglicky hovořícím průvodcem navštívíte hlavní katedrálu, “skálu o 12 úhlech”, ruiny Inků jako jsou Sacsayhuaman, Korincancha, Quenqo. Nocleh v hotelu.

Den 26 Cusco – Posvátné Údolí Inků (s)
Dnes prozkoumáte posvátné údolí Inků, které bylo místem mnoha důležitých a posvátných míst Inků. Další zastávkou je vesnička Pisac, vyhlášená svými trhy se suvenýry a uměním. Den zakončíte poblíž řeky Urubamba a historického místa Ollantaytambo. Nocleh v hotelu.

Den 27 – Machu Picchu (s)
Po brzké snídani nasednete do vlaku směr Machu Picchu. Po působivé, 4 hodinové cestě vlakem, která se klikatí nádhernou a divokou přírodou, dojedete ke ztracenému městu Inků – Machu Picchu. Právem je nazýváno jedním z novodobých divů světa. Tady máte prohlídku městečka s odborným výkladem a pro ty aktivní z Vás je tu možnost vyšplhat na přilehlý kopec Huayna Picchu s nádherným výhledem. Ke konci dne se přesunete do přilehlého městečka Aquas Calientes, odkud pojedete vlakem zpět do Cusca. Nocleh v hotelu.

Den 28 – Cusco (s)
Volný program, nocleh v hotelu.

Za příplatek můžeme přidat několikadenní výlet (letecky) na plovoucí ostrovy jezera Titicaca nebo několikadenní výlet do hlavního města Bolívie La Paz.

Den 29 – Cusco – Lima (s)
Transfer na letiště a čeká Vás odlet zpět do Limy. Po příletu transfer do hotelu, po zbytek dne volný program. Nocleh v hotelu.

Den 30 – Lima – Santiago de Chile (s)
Ranní transfer na letiště k odletu do hlavního města Chile, do Santiaga. Odpoledne přistanete v Santiagu, následuje transfer do hotelu a volný zbytek dne k odpočinku a případně na individuální prohlídku centra města. Nocleh v hotelu.

Den 31 – Santiago de Chile (s)
Po snídani prohlídka města. Santiago je nejstarší město Chile, které je vystavěno v evropského stylu. Čekají Vás zastávky na hlavním náměstí, u vládní budovy, budete se moci rozhlédnout z návrší Santa Lucia nebo nakoupit drobnosti na centrálním trhu.Odpolední program je vyhrazen na půldenní výlet do vinařského závodu v Maipo Valley. Exkurze zahrnuje i ochutnávku vín. Nechte se unášet příjemnou chutí a vůní chilských vín z podhůří And. Odpolední program je volný a večer následuje poslední nocleh v Santiagu.

Den 32 – Santiago – Velikonoční ostrov (s)
Ranní transfer na let na nejvzdálenější místo světa, mystický Velikonoční ostrov. Z letiště Vás po příletu dovezeme do hotelu. Zbytek dne můžete strávit dle vlastního uvážení. Nocleh v hotelu.

Den 33 – Velikonoční ostrov (s)
Po snídani na hotelu následuje celodenní exkurze s návštěvou lomu Rano Raraku – “továrny na výrobu soch”. Poté se přesunete na kamennou plošinu Ahu Tongariki, největší ahu nalézající se na jižním pobřeží Velikonočního ostrova, je více než sto metrů dlouhá a okolo dvou metrů vysoká. Na této ahu je vztyčeno 15 soch, včetně nejtěžší dokončené a vztyčené sochy, vážící 86 tun. Další sochy moai budete obdivovat na Te Pito Kura a poslední zastávka toho dne je vyhrazena na úchvatnou pláž Anakena. Během dne sníte připravený balíčkový oběd a k večeru se vrátíte na nocleh zpět do hotelu.

Den 34 – Velikonoční ostrov (s)
Třetí den po snídani je v programu návštěva kráteru Rano Kau a vesnice Orongo – vesnice kultu ptačího muže. V odpoledních hodinách zavítáte na Ahu Akivi (7 soch moai), prohlédnete si jeskyni Ana Tepahu a lom Puna Pau, který je jediným zdrojem červené sopečné strusky na Velikonočním ostrově, sloužící k výrobě Pukaa, jež byly nasazovány na hlavy některým sochám Moai. Opět následuje návrat na hotel.

Den 35 – Velikonoční ostrov – Santiago (s)
Po snídani Vás odvezeme na letiště, odkud letíte zpět do Santiaga. Následuje transfer do hotelu a nocleh.

Den 36 – Santiago – Rio de Janeiro, Brazílie  (s)
Transfer na letiště a odlet do Brazilského Rio de Janeiro. Po příletu Vás zavezeme do Vašeho hotelu. Již po cestě z letiště můžete obdivovat krásy tohoto města. Zbytek dne máte volný program, můžete relaxovat na pláži nebo se zajít projít do srdce města.

Den 37 – Rio de Janeiro (s)
Připravte se ráno na dopolední výlet. Vezmeme Vás na projížďku městem k železniční stanici z 19. století. Projedete se zubačkou přes prales Tijuca, až na vrchol hory Corcovado, kde navštívíte sochu Krista s fantastickým výhledem. Poté se přesunete na pláž Sao Conrado, kde přistávají na písku rogalisté a projedete se i podél pláží Leblon a Ipanema zpět na Copacabanu. Odpoledne je volné a následuje nocleh na hotelu.

Den 38 – Rio de Janeiro (s)
Čtvrtý den je v programu odpolední jízda lanovkou na vrchol hory Sugar Loaf, odkud se pokocháte opět fantastickým panoramatickým výhledem na záliv Guanabara a centrum města. Vaše okružní prohlídka dále povede kolem bělostných pláží Botafogo a Flamengo, až do centra Ria, kde mimo jiné navštívíte zdejší ultramoderní katedrálu nebo Sambodrom. Následuje nocleh na hotelu.

Za příplatek možno prodloužit o 2 denní výlet (letecky) na vodopády Iguazu.

Den 39 – Rio de Janeiro (s)
Volný den na pláži Copacabana. Nocleh v hotelu.

O tento den můžeme program také zkrátit pokud si budete přát. Nabídnou můžeme fakultativní výlety a doplnění (jako výlet do Favely anebo tradiční večeři se samba show).

Den 40 – Rio de Janeiro – Evropa (s)
Poslední den v Jižní Americe a v Riu, Váš odlet zpět do Evropy je plánován až na večerní hodiny, můžete tudíž naposledy nasát atmosféru tohoto jedinečného města a projít se po pláží Copacabana nebo Ipanema. V podvečer pro Vás máme zajištěný transfer na letiště a ve večerních hodinách Vás čeká mezinárodní let zpět do Evropy.

Den 41 – Návrat do Evropy (s)
S krátkým přestupem v Londýně přistáváte dnes odpoledne v Praze či ve Vídni a tato úžasná cesta kolem světa končí. Konec programu.

Cena zahrnuje

 • všechny noclehy v 3 až 3,5* hotelu se snídaní dle itineráře
 • služby místního anglicky mluvícího průvodce
 • výlety a exkurze dle programu
 • všechno vstupné dle programu
 • všechny letištní transfery
 • všechny lokální i mezinárodní letenky
 • dopravu dle programu
 • jídlo jak je značeno v programu (s – snídaně, o – oběd, v – večeře)
 • všechny výlety a aktivity dle programu (výlet lodí, vstupy na atrakce, organizované výlety)
 • pronájem auta s pojištěním na Novém Zélandu
 • pojištění CK proti úpadku, osobní cestovní pojištění
 • cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu (na přání)
 • fakultativní exkurze
 • služby nezahrnuté v programu
 • lokální odletová taxa na letišti (pokud je místními úřady vyžadována)

Za příplatek

 • rozšíření programu o další destinace: Uluru (Austrálie), ostrovy Fiji, Galapágy (Ekvádor), Bolívie, Patagonie, vodopády Iguazu (Brazílie a Argentina)
 • další fakultativní výlety a aktivity nabídneme na přání
 • příplatek za 4* hotely
 • příplatek za samostatně cestující osobu

Poznámka

 • Cena musí být potvrzena pro konkrétní termín a může být upravena dle termínu cesty a aktuální ceně letenek. Cena je také závislá na aktuálním kurzu CZK k USD v době objednávky.
 • Itinerář celé cesty a časy odletů budou potvrzeny na základě vybraných termínů a následných mezinárodních letenek.

Nezávazně poptat zájezd