Cesta kolem světa economy

Individuální
31 dní
od 199 990 czk
TERMÍN
celoročně
TYP ZÁJEZDU
Poznávací
letenky
Všechny
průvodce
Individuální

Proč vybrat tento zájezd

  • To nejlepší ze tří kontinentů v jednom zájezdu

  • Pouhý měsíc na cestách, zážitky na celý život

  • Vynikající poměr ceny a navštívených destinací

POPIS ZÁJEZDU

Zájezd připravený pro všechny, kteří chtějí procestovat svět bezpečně, se zařízeným kompletním servisem a jistotou cestovní kanceláře za zády, ale nemají financí nazbyt a mají obavy cestovat na vlastní pěst. V průběhu zájezdu máte dostatek času na samostatné prozkoumávání destinací, ale zároveň od nás dostanete manuály na ta nej místa, která určitě nevynechat. Kompletní zájezd sestavený tak, abyste si odnesli zážitky na celý život z jednoho měsíce na cestách.

Singapur – Austrálie (Sydney, Cairns) – Nový Zéland (Rotorua, Tongariro, Waitomo) – Francouzská Polynésie (Bora Bora) – USA (Las Vegas, Los Angeles, NP Death Valley, NP Sequioa, NP Yosemite, San Francisco) – Mexiko (Cancún).

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Pláže
Zvířata
Národní parky
1
Praha/Vídeň – Singapur

Odlet z Prahy (Vídně) dle mezinárodních letenek.

2-3
Singapur

Tyto dny máte volné k prozkoumání Singapuru a všeho, co tato metropole nabízí. Můžete navštívit jedinečné safari, vydat se na ostrov Sentosa a využít všeho, co je zde k dispozici, nebo se jen tak procházet ulicemi hypermoderního velkoměsta. Máte zajištěn nocleh v hostelu se sdílenou koupelnou v blízkosti centra města.

4-7
Sydney | Austrálie

V tyto dny Vás čeká prohlídka snad nejhezčího přístavu světa se světoznámou Operou a ikonickým mostem Harbour Bridge. Prohlédnete si Sydney Opera House, rovněž budete mít čas na prohlídku starobylé čtvrti Rocks a okolí. Budete mít dostatek času na prohlídku Botanické zahrady, Čínské čtvrti, Darling Harbour apod. Navštívit, dle našich instrukcí, můžete vyhlášenou pláž Bondi Beach, kde si můžeme užít koupání a krásnou procházku po útesech.

8-10
Cairns | Austrálie

Po přeletu do Cairns zažijete tropickou Austrálii. Vydáte se prozkoumat Velký bariérový útes, výlet lodí máte v ceně, zde si budete moci prohlédnout podmořský život při šnorchlování, nebo na lodi se skleněným dnem. Vydáte se na výlet autem rovněž do tropického deštného pralesa, navštívíte vodopády, banánové plantáže a další krásná místa.

11-16
Auckland, Rotorua, Tongariro, Waitomo | Nový Zéland

Po příletu na Nový Zéland se vydáme vypůjčeným autem na okruh severním ostrovem. Vyzvedneme si zajištěné auto a vyrazíme z Aucklandu do oblasti Rotorua, která je jednou z nejpopulárnějších oblastí severního ostrova a celého Zélandu vůbec. Zde uvidíme gejzíry, geotermální parky s bublajícím bahnem, termální koupele (vstup do parku Wai-O-Tapu v ceně) a zažijeme unikátní maorskou kulturu. Následuje prohlídka přilehlých národních parků a největších atrakcí. Rotorua je také centrem pro adrenalinové sporty, rafting, bungee jumping nebo jízdu na koních. V podvečer můžete vyrazit na termální koupele v centru města.

Dále pokračujeme do vyhlášeného NP Tongariro, který je známý díky svým sopkám a krásným trekům. Máte volno většinu dne na procházku či túru dle vlastního uvážení v blízkosti zdejších sopek. Můžete se těšit z krásných výhledů na sopky a sopečná jezírka. Poté následuje přejezd asi 170 km do oblasti Waitomo Caves, která je známá svým rozsáhlým komplexem jeskyní a podvodních tunelů. Jednou z hlavních atrakcí jsou ale svítící červi vyskytující se v některých jeskyních. Odpoledne nás čeká cesta z oblasti Waitomo zpět do Aucklandu.

17-19
Tahiti, Bora Bora | Francouzská Polynésie

Po přeletu na Bora Bora Vás čeká několik odpočinkových dní v ráji, v hotelu přímo u pláže. Budeme mít čas vstřebat všechny dosavadní zážitky, trochu vydechnout a načerpat energii na další část naší dobrodružné cesty.

20
Bora Bora – Las Vegas | USA

Z panenské přírody Pacifiku se přesuneme opět do rušného světa USA. Přivítá Vás proslulé město zábavy, hazardu a obrovských show – Las Vegas. Zbytek dne můžete odpočívat v jednom z hotelů na hlavní třídě, nebo rovnou vyrazit vyzkoušet některé z kasin.

Pokud nechcete řídit auto, prodloužíme Vám pobyt v Las Vegas a přidáme Los Angeles, odkud poletíte rovnou zpět do Evropy, přílet cca 25. den cesty.

Další možností je z Los Angeles pokračovat rovnou do Cancúnu a užít si delší pobyt na pláži.

 

21
Las Vegas – NP Death Valley, cca 390 km

Brzo ráno odjezd do národního parku Death Valley. Během cesty projedete nejteplejším místem západní polokoule, které však není jen mrtvou pustinou. Má také své kouzlo a historii. Příjezd do nedalekého městečka Olancha nebo Ridgecrest, kde je zajištěn nocleh.

22-23
Death Valley –NP Sequoia, cca 350 km

Hned ráno 22. dne přejedete k národnímu parku Sequoia. Tyto dva dny můžete strávit návštěvou národních parků Sequoia a Kings Canyon, které jsou domovem jedinečných obřích sekvojí. Doporučujeme absolvovat několik treků v nejzajímavějších částech parků. Poznáte historii a pokud budete mít trochu štěstí, můžete potkat černého medvěda, baribala. Nocleh zajištěn v blízkosti parku.

24-25
NP Sequoia – NP Yosemite, cca 250 km

Pokračujete do Národního parku Yosemite. Můžete se projet na nejznámější vyhlídky parku a celý následující den můžete využít na jednoduché treky a nebo zajít k nejvyššímu vodopádu USA. V parku si lze pohladit srnky a nebo zahlédnout medvěda, kteří jsou zvyklí na turisty. Nocleh je zajištěn v blízkosti národního parku.

26
NP Yosemite – San Francisco, cca 200 km

Dopoledne se přesunete do světoznámého San Francisca. Doporučíme orientační okruh městem, který zahrnuje jeho největší atrakce a výhledy na město, jako např. Golden Gate, Coit Tower, China Town, Lombard Street, Twin Peaks – pro „náročnější“ doporučíme projížďku lodí pod slavným mostem Golden Gate a kolem ostrova Alcatraz. Zbytek dne volno, doporučujeme prohlídku nejživějšího turistického místa v San Franciscu – Fisherman´s Wharf. Nezapomeňte se projet typickou pozemní lanovkou a navštívit čínskou čtvrť. Nocleh zajištěn v hotelu v blízkosti centra.

 

 

 

 

27
San Francisco – Cancún

Poslední přelet na Vaší cestě kolem světa a to do Mexika na Yucatán. V následujících dnech Vás čeká odpočinek na mexických plážích a rovněž celodenní výlet k mayským pyramidám do vyhlášené Chichén Itzá. Navštívíte observatoř, tisíce sloupový chrám, chrám bojovníků a Kukulkanovu pyramidu. Po výletu návrat zpět na hotel v Cancúnu.

 

 

 

 

 

28-29
Cancún | Mexiko

Jako třešnička na dortu budou poslední dny určené ke koupání na zdejších nádherných plážích, relaxaci a odpočinku po úžasné cestě plné zážitků. Večer můžete navštívit místní restaurace a bary, ochutnat skvělou mexickou kuchyni a relaxovat.

30-31
Odlet do Evropy – Praha/Vídeň

Máte ještě šanci si užít sluníčka na pláži před večerním odletem domů. Podvečerní transfer na letiště a odlet, dle mezinárodních letenek.

Vaše cesta kolem světa končí a vydáváte se na poslední společný let – let domů. Na letišti v Praze/Vídni se 31. den přistanete plní zážitků z právě skončené cesty kolem světa. Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2-3

Singapur

4-7

Sydney

8-10

Cairns

11-16

Auckland, Rotorua, Waitomo

17-19

Bora Bora

20-21

Las Vegas

22-23

Los Angeles

24-29

Cancún

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Všechny mezinárodní letenky
Všechny lokální letenky
Víza
Víza do Austrálie
Všechny transfery dle programu
Pronájem auta
Pronájem auta v Austrálii a na Zélandu (s připojištěním)
Výlety
Všechny výlety dle programu (výlety lodí, vstupy na atrakce, organizované výlety)
Ubytování
Noclehy ve dvoulůžkovém pokoji se soukromou koupelnou v hostelu
Manuál cesty
Kompletní plán a popis programu a jednotlivých destinací.
Pojištění CK proti úpadku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Strava
Palivo
Platí se na místě dle reálné spotřeby
Fakultativní výlety
Nabídneme na přání seznam doplňkových výletů či aktivit.
Osobní útrata a spropitné
Útrata dle Vašeho uvážení, spropitné dne místních zvyklostí
Místní odletové taxy
Kde je vyžadováno
Příplatek za 4* hotely
Cena na vyžádání
Příplatek za lety v byznys třídě
Cena na vyžádání
Příplatek za samostatnou osobu
Cena na vyžádání

Cena je kalkulována na základě 01 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD/AUD/NZD.

Důrazně doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Na tuto cestu je potřeba mít platný certifikát o dokončeném očkování na covid-19.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Cestování Austrálie za nejkrásnějšími oblastmi

Pokud přemýšlíte, jak naložit se svým dlouhým volnem, není snad lepší místo na objevování tajemna, divoké přírody a podvodního...
ČÍST ČLÁNEK

Základní rady na cestu do Austrálie

Austrálie je cílem mnoha cestovatelů. Nádherná země, která oplývá dech beroucí přírodou, leží na opačné straně zeměkoule, a tak je...
ČÍST ČLÁNEK

Užitečné informace o Austrálii

Většina z nás si pod slovem Austrálie vybaví operu v Sydney, monolit Uluru nebo klokany. Tyto obvyklé představy však daleko zaostávají za...
ČÍST ČLÁNEK

Sydney tak trochu jinak aneb co o Sydney ještě nevíte

Podívat se do Sydney je snem mnoha turistů, ale jaké je Sydney z pohledu Čecha, který zde několik let žil?   Začněme několika...
ČÍST ČLÁNEK
Australia - Boris a Lubica Z.

Z našej strany môžeme povedať len to, že to bolo pripravené úplne perfektne. Všetko sadlo a neboli žiadne problémy, oceniť treba najmä to, že bol stále na telefóne k dispozícii. Prijemne ste ma prekvapili a po mojich zlych skusenostiach s ceskymi cestovkami ste ich reputaciu u mna napravili. Dakujem za spolupracu a urcite casom sa budeme pocut. Dovolenka, na ktorú nezabudneme – v tom najlepšom slova zmysle.

Austrálie - Petrášová

Jak jsem Vám již psala, v Austrálii bylo úžasně. Všichni máme krásné zážitky a dlouho budeme vzpomínat na nádhernou přírodu, zvířátka, přírodní scenérie, teplé moře.....Vzala jsem to opravdu letem světem, jen co mě právě napadlo, pokud byste chtěl  (potřeboval) ještě nějaké konkrétní postřehy, ráda zodpovím..... opravdu jsme prožili tři nádherné týdny a vím, že se mi po Austrálii bude dlouho stýskat. Je to země, kterou si člověk opravdu velmi snadno ZAMILUJE!

Přikládám i pár fotek...je opravdu těžké vybratB-) Pokud by se Vám nějaká hodila ke zveřejnění, máte náš souhlas. kdybyste chtěl ještě z nějaké konkrétní oblasti, stačí říct.

Ještě jednou moc děkujeme za vše, přejeme spousty dalších spokojených klientů. Vím, že teď začátkem dubna jedete s malou skupinkou na západ Austrálie (jede s Vámi i moje kamarádka Iva s manželem), ve skrytu duše vám to všem moc závidím, ale hlavně přeji, ať se vše vydaří.
Západní Austrálie - Ivana H.

Stručné hodnocení zájezdu po západní AUstrálii s českým průvodcem.

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×