Slider
Zpět na nabídku

Cesta kolem světa – economy

Počet dnů:
31
Letenky:
Všechny letenky
Termin:
Denně – leden až prosinec
Typ:
Poznávací
Cena:
199 990 Kč
Destinace:
Singapur, Austrálie (Sydney, Cairns), Nový Zéland (Rotorua, Tongariro, Waitomo), Francouzská Polynésie (Bora Bora), USA (Las Vegas, Los Angeles, NP Death Valley, NP Sequioa, NP Yosemite, San Francisco), Mexiko (Cancún)

POPIS ZÁJEZDU

Zájezd připravený pro všechny, kteří chtějí procestovat svět bezpečně, se zařízeným kompletním servisem a jistotou cestovní kanceláře za zády, ale nemají financí nazbyt a bojí se cestovat na vlastní pěst. V průběhu zájezdu máte dostatek času na samostatné prozkoumávání destinací, ale zároveň od nás dostanete manuály na ta nej místa, která určitě nevynechat. Kompletní zájezd sestavený tak, abyste si odnesli zážitky na celý život z jednoho měsíce na cestách.

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • To nejlepší ze tří kontinentů v jednom zájezdu
 • Pouhý měsíc na cestách, zážitky na celý život
 • Vynikající poměr ceny a navštívených destinací

PROGRAM

Den 1 Odlet

Odlet z Prahy (Vídně) dle mezinárodních letenek.

Den 2 – 4 Singapur 

Tyto dny máte volné k prozkoumání Singapuru a všeho, co tato metropole nabízí. Můžete navštívit jedinečné safari, vydat se na ostrov Sentosa a využít všeho, co je zde k dispozici, nebo se jen tak procházet ulicemi hypermoderního velkoměsta. Máte zajištěn nocleh v hostelu se sdílenou koupelnou v blízkosti centra města.

Den 4 – 7 Sydney | Austrálie 

V tyto dny Vás čeká prohlídka snad nejhezčího přístavu světa se světoznámou Operou a ikonickým mostem Harbour Bridge. Prohlédnete si Sydney Opera House, rovněž budete mít čas na prohlídku starobylé čtvrti Rocks a okolí. Budete mít dostatek času na prohlídku Botanické zahrady, Čínské čtvrti, Darling Harbour apod. Navštívit, dle našich instrukcí, můžete vyhlášenou pláž Bondi Beach, kde si můžeme užít koupání a krásnou procházku po útesech.

Den 8 – 10 Cairns | Austrálie

Po přeletu do Cairns zažijete tropickou Austrálii. Vydáte se prozkoumat Velký bariérový útes, výlet lodí máte v ceně, zde si budete moci prohlédnout podmořský život při šnorchlování, nebo na lodi se skleněným dnem. Vydáte se na výlet autem rovněž do tropického deštného pralesa, navštívíte vodopády, banánové plantáže a další krásná místa.

Den 11 – 16 – Auckland, Rotorua, Tongariro, Waitomo | Nový Zéland

Po příletu na Nový Zéland se vydáme vypůjčeným autem na okruh severním ostrovem. Vyzvedneme si zajištěné auto a vyrazíme z Aucklandu do oblasti Rotorua, která je jednou z nejpopulárnějších oblastí severního ostrova a celého Zélandu vůbec. Zde uvidíme gejzíry, geotermální parky s bublajícím bahnem, termální koupele (vstup do parku Wai-O-Tapu v ceně) a zažijeme unikátní maorskou kulturu. Následuje prohlídka přilehlých národních parků a největších atrakcí. Rotorua je také centrem pro adrenalinové sporty, rafting, bungee jumping nebo jízdu na koních. V podvečer můžete vyrazit na termální koupele v centru města.

Dále pokračujeme do vyhlášeného NP Tongariro, který je známý díky svým sopkám a krásným trekům. Máte volno většinu dne na procházku či túru dle vlastního uvážení v blízkosti zdejších sopek. Můžete se těšit z krásných výhledů na sopky a sopečná jezírka. Poté následuje přejezd asi 170 km do oblasti Waitomo Caves, která je známá svým rozsáhlým komplexem jeskyní a podvodních tunelů. Jednou z hlavních atrakcí jsou ale svítící červi vyskytující se v některých jeskyních. Odpoledne nás čeká cesta z oblasti Waitomo zpět do Aucklandu.

Den 17 – 19 Tahiti, Bora Bora | Francouzská Polynésie

Po přeletu na Bora Bora Vás čeká několik odpočinkových dní v ráji, v hotelu přímo u pláže. Budeme mít čas vstřebat všechny dosavadní zážitky, trochu vydechnout a načerpat energii na další část naší dobrodružné cesty.

Den 20 Las Vegas | USA

Z panenské přírody Pacifiku se přesuneme opět do rušného světa USA. Přivítá Vás proslulé město zábavy, hazardu a obrovských show – Las Vegas. Zbytek dne můžete odpočívat v jednom z hotelů na hlavní třídě, nebo rovnou vyrazit vyzkoušet některé z kasin. 

Pokud nechcete řídit auto, prodloužíme Vám pobyt v Las Vegas a přidáme Los Angeles, odkud poletíte zpět do Evropy v den 25.

VARIANTA A:

Den 21 NP Death Valley cca 390 km

Brzo ráno odjezd do národního parku Death Valley. Během cesty projedete nejteplejším místem západní polokoule, které však není jen mrtvou pustinou. Má také své kouzlo a historii. Příjezd do nedalekého městečka Olancha nebo Ridgecrest, kde je zajištěn nocleh.

Den 22 – 23 NP Sequoia cca 350 km

Hned ráno přejedete k národnímu parku Sequoia. Tyto dva dny můžete strávit návštěvou národních parků Sequoia a Kings Canyon, které jsou domovem jedinečných obřích sekvojí. Doporučujeme absolvovat několik treků v nejzajímavějších částech parků. Poznáte historii a pokud budete mít trochu štěstí, můžete potkat černého medvěda, baribala. Nocleh zajištěn v blízkosti parku. 

Den 24 – 25 NP Yosemite cca 250 km

Ráno pokračujete do Národního parku Yosemite. Můžete se projet na nejznámější vyhlídky parku a celý následující den můžete využít na jednoduché treky a nebo zajít k nejvyššímu vodopádu USA. V parku si lze pohladit srnky a nebo zahlédnout medvěda, kteří jsou zvyklí na turisty. Nocleh je zajištěn v blízkosti národního parku.

Den 26 San Francisco cca 200 km

Dopoledne se přesunete do světoznámého San Francisca. Doporučíme orientační okruh městem, který zahrnuje jeho největší atrakce a výhledy na město, jako např. Golden Gate, Coit Tower, China Town, Lombard Street, Twin Peaks – pro „náročnější“ doporučíme projížďku lodí pod slavným mostem Golden Gate a kolem ostrova Alcatraz. Zbytek dne volno, doporučujeme prohlídku nejživějšího turistického místa v San Franciscu – Fisherman´s Wharf. Nezapomeňte se projet typickou pozemní lanovkou a navštívit čínskou čtvrť. Nocleh zajištěn v hotelu v blízkosti centra.

Den 27 Odlet ze San Francisca

Dneškem Vaše dobrodružství na západním pobřeží USA končí. Během dne vracíte auto na letišti a odlétáte zpět do Evropy.

Den 28 Přílet do Prahy

Konec programu.

VARIANTA B:

Den 21 Las Vegas

Volný den ve městě zábavy, Las Vegas, nocleh v hotelu ve městě.

Den 22 23 Las Vegas – Los Angeles

Krátký lokální přelet do Los Angeles. Během dvou dnů budete mít možnost navštívit jedno z nejzábavnějších míst Hollywoodu, filmová studia UNIVERSAL. Slunné dopoledne můžete věnovat prohlídce města Los Angeles a jeho okolí, jako jsou např. Rodeo Drive, Hollywood, Beverly Hills, Sunset, nebo můžete relaxovat na plážích v Santa Monice a Venice Beach. Večer se vrátíte do stejného hotelu, jako první den.

Den 24 – 29 Cancún

Poslední přelet na Vaší cestě kolem světa a to do Mexika na Yucatán. V následujících dnech Vás čeká odpočinek na mexických plážích a rovněž celodenní výlet k mayským pyramidám do vyhlášené Chichén Itzá. Navštívíte observatoř, tisíce sloupový chrám, chrám bojovníků a Kukulkanovu pyramidu. Zajištěn máte také oběd v místní restauraci. Vracíte se zpět ke svému ubytování v Cancúnu.

Den 30 Cancún – odlet

Poslední den v Mexiku a dle Vašich mezinárodních letenek následuje přesun na letiště a odlet zpět do Evropy.

Den 31 Přílet do Evropy

Přílet do Prahy (Vídně), konec programu.

Cena zahrnuje

 • Noclehy ve dvoulůžkovém pokoji se soukromou koupelnou v hostelu
 • Všechny letenky, transfery dle programu
 • Pronájem auta s připojištěním na Novém Zélandu a v Austrálii
 • Víza do Austrálie
 • Pojištění CK proti úpadku
 • Cena je kalkulována na základně 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena nezahrnuje

 • Pojištění storna zájezdu a cestovní pojištění (rádi pro Vás sjednáme)
 • Výlety a exkurze nezmíněné v programu
 • Lokální odletová taxa na letišti (pokud je místními úřady vyžadována)
 • Strava
 • Osobní útrata a spropitné
 • Pohonné hmoty během částí pronajatým autem

Za příplatek

 • Navýšení ubytování na vyšší kategorii
 • Prodloužení programu
 • Příplatek za samostatně cestující

Poznámka

Cena je závislá na aktuálním kurzu CZK/AUD/NZD/USD v době objednávky.

Nezávazně poptat zájezd