Cesta kolem světa za 27 dní s ČP

CZ průvodce
27 dní
349 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • Malá skupinka již od 6 osob

  • Pravé africké safari, starobylé chrámy, mayské pyramidy…

  • Exotické pláže Malediv a Mexika

  • Zkušený a příjemný český průvodce

  • Afrika, Asie, Amerika a exotické ostrovy

  • Bohatý program v ceně, nepotřebujete připlácet za fakultativní výlety

  • 3 divy světa: Angkor Wat, Tádž Mahal a Chichén Itzá

  • Pěkné 3-4* hotely se snídaní

POPIS ZÁJEZDU

Za relativně krátkou dobu navštívíte osm opravdu atraktivních zemí, ve kterých uvidíte a zažijete maximum, co se v daném čase dá komfortně stihnout. Cesta je zaměřena na Asii, Afriku, exotické ostrovy a Mexiko. Důraz je jako vždy kladen na přírodu, památky a kulturu. A co více? Na této cestě zažijete několik divů světa (3), dále také úžasné safari v Africe, bělostné pláže Malediv, legendární chrámový komplex Angkor Wat v Kambodži, majestátní nádheru indického Tádž Mahalu, mayské pyramidy v Mexiku nebo třeba fascinující kulturu Japonska. Jelikož víme, že program je opravdu nabitý, mysleli jsme také na chvilky relaxace, především na okouzlujících plážích Malediv či Mexika. Pro maximální komfort Vás na této cestě bude doprovázet zkušený český průvodce přímo z Prahy.

JAR (Kapské Město, Stolová hora, Mys Dobré naděje) – Maledivy – Indie (Dillí, Ágra, Tádž Mahal) – Singapur – Kambodža (Siem Reap, Angkor Wat) – Japonsko (Tokio, hora Fudži) – Mexiko (Cancún, Chichén Itzá, Cobá, Tulum).

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Pláže
Víno
Unesco
1
Praha/Vídeň – Kapské město

Odlet z Prahy dle mezinárodních letenek, s českým průvodcem, který bude s Vámi po celou cestu.

2-4
Kapské Město, Stolová hora, Kapský poloostrov, Mys Dobré naděje, víno i safari | Jihoafrická republika (S)

Přílet do JAR, Vaše cesta začne v Kapském městě. Navštívíte mimo jiné historickou čtvrť Malay Quarter Bo-Kaap s pestrobarevnými fasádami, nebo nejstarší zahrady v jižní Africe – park Company Gardens. Uvidíte ikonickou Stolovu horu s nádherným okolím. Nocleh v hotelu se snídaní, Kapské město.

V dalších dnech budete objevovat krásy Kapského poloostrova. Cestou pojedete přes milionářské ráje jako je Camps Bay nebo Clifton. Čeká Vás vyhlídková jízda na Mys Dobré naděje, nádherné vyhlídky na oceán, útesy a pláže. Také uvidíte námořní přístav Simon´s Town a známou kolonii tučňáků na ikonické a krásné pláži Boulders Beach. Návrat zpět do Kapského města.

A jaká by to byla Afrika, kdybychom Vás nevzali na safari, kde žije takzvaná Velká pětka? To znamená všechny nej zvířata Afriky, kdysi vyhledávaná lovci a dnes objektivy fotografů. A i Vy se určitě máte na co těšit!

5
Kapské Město – Maledivy (S)

Dnes máte zajištěn transfer na letiště a následuje mezinárodní let na Maledivy, obvykle s přestupem v Dubaji.

6-8
Atol Maafushi | Maledivy (S)

Po příletu do Malé Vás čeká transfer lodí na atol Maafushi do vašeho hotelu. V následujících dnech Vás čeká odpočinek na bělostné pláži u hotelu s možností šnorchlování, potápění nebo rybaření.

Fakultativně Vám nabídneme výlet lodí apod.

9
Maledivy – Dillí (S)

Tento den Vás čeká přesun zpět na hlavní ostrov a přelet do Indie, do hlavního města Dillí.

10-11
Dillí, Ágra, Tádž Mahal | Indie (S)

Během indické části cesty Vás čeká návštěva „Města vítězství“ – Fatéhpur Síkrí, někdejšího sídla mocného císaře Akbara, s mnoha zajímavými památkami. Vrcholem cesty bude ranní návštěva snad nejznámější památky Indie – legendárního Tádž Mahalu. Krása, jež opravdu bere dech.

Pořadí dní programu následujících v jihovýchodní Asii se může měnit dle dle konkrétního letového řádu. Program samotných míst bude zachován.

12-14
Singapur | Singapur (S)

Přelet do Singapuru.

Dny nabité poznáváním Singapuru. Můžete se těšit na prohlídku historických i moderních památek tohoto fascinujícího velkoměsta…zejména oblast v okolí Marina Bay je dechberoucí.

15-16
Siem Reap, Angkor Wat | Kambodža (S)

Pokračování do Kambodže, přelet do města Siem Reap nedaleko legendárního chrámového komplexu Angkor. Tento architektonický skvost byl postaven ve 12. století a se svou rozlohou je považován za největší chrámový komplex na světě. Můžete se těšit na hlavní chrám Angkor Wat, ale i další svatyně pohlcené okolní džunglí – majestátní Bayon, zdobný Banteay Srei a další fascinující místa.

17-21
Tokio a perly města, hora Fudži | Japonsko (S)

Přelet do Japonska. Po příletu do Tokia budete mít prostor se zrelaxovat na další nabité dny plné kulturních zážitků.

Čeká vás celodenní prohlídka Tokia. Uchvátí vás Tokijská věž (návštěva rozhledny ve výšce 150 m ), v případě špatné viditelnosti bude místo rozhledny návštěva zahrad Hamarikjú. Těšit se můžete také na čajový obřad, pohled na Císařský palác z mostu Nidžibuaši a také projížďku lodí po řece Sumida s výhledem na moderní i starobylé Tokio. Nevynecháte ani chrám Sensódži a nákupní oblast Nakamise.

V neposlední řadě navštívíte v některém z následujících dní populární park v Odaibě s výhledem na tokijskou pláž s možností fotografování Rainbow Bridge, repliku Sochy Svobody a jiné. Následuje odjezd lodí z Odabary do Hinode a návštěva Tokyo Sky Tree – nejvyšší věž v Japonsku (634 m) pro krásné vyhlídky.

Můžete se také těšit na celodenní výlet z Tokia, tentokrát k hoře Fudži s dopravou vysokorychlostním vlakem šinkansen. Čeká Vás také projížďka po jezeře Aši a výlet lanovkou na vrchol Komagatake. V případě nepřízně počasí náhradní program: Světové centrum Fudžisan, nebo park u jezera Kawaguči Oiši. Návrat do Tokia a nocleh.

Poslední den po snídani a odhlášení z hotelu si necháte zavazadla uložena na recepci a navštívíte vyhlášený rybí trh Tsukidži. Ten je vyhlášen jako největší v Japonsku a je zde také tokijská “tuňáková burza”. Můžete si zde vyzkoušet vyrobit vlastní suši pod vedením šéfkuchaře, který vám ukáže a vysvětlí správnou techniku.

Následuje let z Japonska do Mexika, obvykle přes Kanadu, případně přes USA. V případě dlouhých tranzitů zajištěn nocleh v blízkosti daného letiště.

22-25
Cancún, Chichén Itzá, Cobá, Tulum | Mexiko (S)

Z Kanady/USA se vydáte na poslední část této cesty, kde vás čeká krásný program na poloostrově Yucatán v Mexiku.

Zamíříte do mayského města Chichén Itzá, kde budete obdivovat jednu z nejznámějších mayských pyramid. Cestou se zastavíte v koloniálním městě Valladolid, kde se mísí jednotlivé kultury plné folklóru a přičichnete nejen k mexické kultuře, ale i kuchyni.

Dále navštívíte archeologické naleziště Chichén Itzá a také další památky, uvidíte historické sportoviště, budete pokračovat do vyhlášených jeskyní (cenotes), kde se můžete koupat v křišťálově čisté vodě a obdivovat tyto přírodní krásy. Následně pojedete do mayského města Cobá, kde máte na programu prohlídku zdejších významných budov. Výlet zakončíte návštěvou městečka Tulum s úchvatným a jediným mexickým chrámem postaveným na pobřeží, přímo u pláže. Jedná se zároveň o jednu z nejhezčích pláží Mexika, kde se pokud čas dovolí můžete vykoupat. Poté návrat do Cancúnu, nocleh v hotelu u pláže.

Jako třešnička na dortu budou poslední dny určené ke koupání na zdejších nádherných plážích, relaxaci a odpočinku po úžasné cestě plné zážitků. Večer můžete navštívit místní restaurace a bary, ochutnat skvělou mexickou kuchyni nakoupit poslední suvenýry.

26-27
Odlet do Evropy – Praha/Vídeň

Máte ještě šanci si užít sluníčka na pláži před večerním odletem domů. Podvečerní transfer na letiště a odlet, dle mezinárodních letenek.

Vaše cesta kolem světa končí a vydáváme se na poslední společný let – let domů. Na letišti v Praze se 27. den cesty rozloučíme a zamíříme zpět do svých domovů, plní zážitků z právě skončené cesty kolem světa.

MAPA ZÁJEZDU

2-4

Kapské město | JAR

6-8

Atol Maafushi | Maledivy

10-11

Dillí, Ágra | Indie

13-14

Singapur

16

Angkor Wat | Kambodža

18-21

Tokio | Japonsko

23-25

Cancún | Mexiko

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Všechny mezinárodní letenky
Všechny lokální letenky
Víza
Potřebná víza
Všechny transfery dle programu
Doprava mikrobusem
Veškerá doprava dle programu.
Ubytování
Všechny noclehy v 3 až 4* hotelu se snídaní dle itineráře
Český průvodce
Zkušený a příjemný průvodce/průvodkyně
Výlety
Všechny výlety dle programu (výlety lodí, vstupy na atrakce, organizované výlety)
Vstupy
Veškeré vstupné dle programu
Manuál cesty
Kompletní plán a popis programu a jednotlivých destinací
Pojištění CK proti úpadku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Strava
Strava nad rámec uvedené
Fakultativní výlety
Nabídneme na přání seznam doplňkových výletů či aktivit
Osobní útrata a spropitné
Útrata dle Vašeho uvážení, spropitné dne místních zvyklostí
Místní odletové taxy
Kde je vyžadováno
Příplatek za 4-5* hotely
Cena na vyžádání
Příplatek za lety v byznys třídě
Cena na vyžádání
Příplatek za samostatnou osobu
Samostatná osoba v pokoji za příplatek cca 30.000 Kč.

Cena je kalkulována na základě 01 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.

Důrazně doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

V případě letů přes USA a Kanadu jsou potřeba víza, vyřídíme za Vás na základě vyplněného dotazníku.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 6 účastníků.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Cestování Austrálie za nejkrásnějšími oblastmi

Pokud přemýšlíte, jak naložit se svým dlouhým volnem, není snad lepší místo na objevování tajemna, divoké přírody a podvodního...
ČÍST ČLÁNEK

Základní rady na cestu do Austrálie

Austrálie je cílem mnoha cestovatelů. Nádherná země, která oplývá dech beroucí přírodou, leží na opačné straně zeměkoule, a tak je...
ČÍST ČLÁNEK

Užitečné informace o Austrálii

Většina z nás si pod slovem Austrálie vybaví operu v Sydney, monolit Uluru nebo klokany. Tyto obvyklé představy však daleko zaostávají za...
ČÍST ČLÁNEK

Sydney tak trochu jinak aneb co o Sydney ještě nevíte

Podívat se do Sydney je snem mnoha turistů, ale jaké je Sydney z pohledu Čecha, který zde několik let žil?   Začněme několika...
ČÍST ČLÁNEK
Eva Šťastná
průvodce
Eva Šťastná

 

K cestování mě a moji sestru rodiče vedli už od mala, kdy jsme cestovali křížem krážem po ČR. Nepamatuji si víkend, kdy bychom se váleli doma u televize…když už jsme necestovali, chodili jsme po lesích, kopcích a loukách v blízkém okolí.

V roce 2012 jsem se poprvé vydala sama za prací do zahraničí, dostala jsem sezónní nabídku práce jako delegátka v Chorvatsku. Zde se ve mě probudila velká touha cestovat, poznávat nové kultury a zvyky, lidi a jazyky. Od roku 2016 žiji dlouhodobě v zahraničí. Kromě ČR jsem si doposud vyzkoušela život v Chorvatsku, na Maledivách, v Rumunsku, Belgii a Německu a procestovala jsem celkem okolo 40 zemí světa. Nyní žiji již rok v Německu, kousek od Drážďan.

Kromě cestování a občasného provázení také pracuji :-).  Moje hlavní náplň práce je také moje vášeň – pracuji jako vedoucí zákaznické podpory. Baví mě komunikace s lidmi a řešení různých problémů a výzev k vzájemné spokojenosti.

Mezi moje koníčky patří např. pěší turistika, brazilské jiu-jitsu a potápění.

Jsem akční a flexibilní, takže se dokážu dobře přizpůsobit každé situaci a zvládnu třeba i vymyslet naprosto neplánovanou aktivitu na místě.

Dělám maximum pro to, aby si klienti svojí dovolenou mohli užít naplno a vzpomínali na ni s úsměvem na tváři.

POPTAT TENTO ZÁJEZD
paní Věra - Cesta kolem světa za 40 dní

Cesta kolem světa s Vaší cestovní kanceláři byla vyvrcholením mého cestování. Země, které jste nabídli na této cestě, mě velmi oslovily. Tyto země /mimo USA, kde jsem byla/ jsem vždycky chtěla navštívit a teď se mi to  podařilo. Program byl velmi dobře sestaven, v těchto zemích jsme navštívili právě ta místa, které jsem chtěla vidět. 40 dnů cestování se mi nakonec nezdálo vůbec dlouhé a dokonce jsme si v Brazilií řekli, že bychom ještě týden zůstaly...Velmi mile mě překvapilo, že letecké spojení klaplo výborně a neměli jsme žádné zpoždění  a všechny spoje jsme stihli. Naše malá parta, vedená Nikol Marcoňovou, brzy navázala velmi přátelské vztahy a tak jsme se vždy, na všem dohodli. Náš jediný muž to s námi, šesti ženskými, také dobře zvládl a byl nám oporou, hlavně při pomoci, s těžkými kufry... I když jsem byla nejstarší účastnící, těm mladším jsem, naštěstí, stačila. Heslo naší Nikol bylo: "chvátáme, chvátáme", tak jsme se prochvátali 40 dny a bylo to, alespoň pro mě, úžasné!

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×