Cesta kolem světa individuál

AJ průvodce
41 dní
od 289 990 czk
TERMÍN
celoročně
TYP ZÁJEZDU
Poznávací
letenky
Všechny
průvodce
Anglický

Proč vybrat tento zájezd

  • Opravdová Cesta kolem světa, 41 dní a ta nej místa světa

  • Pěkné 3* hotely se snídaní

  • Navštívíte 7 států na 3 kontinentech

  • Od plovoucích trhů v Bangkoku po Operu v Sydney

  • Tajemství soch moai na Velikonočním ostrově

POPIS ZÁJEZDU

Rádi cestujete a chcete zažít něco neobyčejného? Připravili jsme pro Vás jedinečnou cestu kolem světa za 41 dnů! Během necelých 6 týdnů obletíte dokola celý svět a navštívíte ta nejhezčí místa světa. Věříme, že Vás náš mix absolutně pohltí a nadchne! Posuďte sami: začnete ochutnávkou asijské kultury v Bangkoku, kde Vás vezmeme za nejkrásnějšími památkami a na plovoucí trhy, ochutnat také místní speciality. Cesta pokračuje do Austrálie a její metropole Sydney, kde navštívíte slavnou Operu a nedaleké pláže…a vezmeme Vás také na tropický severu Austrálie do města Cairns, kde si užijete deštných pralesů a hlavně pojedete lodí na Velký bariérový útes. Poté Vás čeká zastávka na Novém Zélandu, kde si projedete ta nejhezčí přírodní místa severního ostrova. Pak už Vás čeká přelet do tropického ráje na nádherný ostrov Bora Bora, kde si pár dnů můžete jen tak relaxovat na jedné ze zdejších úžasných pláží. Zastávka v Los Angeles bude hlavně zpestřena 2-denním výletem do světa zábavy Las Vegas…proč se trošku nerozptýlit a neužít si zábavy? Následovat bude další skvělá lokalita, během několika hodin letu se ocitnete v jiném světě – v Peru, kde zažijete jedinečnou kulturu a hlavně navštívíte město Cusco a novodobý div světa Machu Picchu! Dále budete pokračovat do Chile a jeho hlavního města Santiaga, odkud to již není tak daleko k opravdu jedinečné destinaci, kam se podívá málokdo – přivítá Vás tajemstvím opředený Velikonoční ostrov se svými věhlasnými sochami. Zpět přes Santiago se dostanete od Pacifického oceánu až k Atlantiku do slavné metropole Rio de Janeiro, kde strávíte několik posledních dnů prohlídkou města a relaxem na legendární pláži Copacabana.

Thajsko (Bangkok) – Austrálie (Sydney, Cairns) – Nový Zéland – Tahiti (Bora Bora) – USA (Los Angeles, Las Vegas) – Peru (Lima, Cusco, Machu Picchu) – Chile (Santiago de Chile, Velikonoční ostrov) – Brazílie (Rio de Janeiro).

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Pláže
Unesco
Národní parky
Zvířata
Víno
1
Praha/Vídeň – Bangkok

Odlet z Prahy (Vídně) dle mezinárodních letenek.

2
Bangkok | Thajsko

Po příletu Vás vyzvedne anglicky mluvící průvodce, který Vás odveze na hotel. Dnes máte volný program, můžete se projít do srdce města, od nás dostanete tipy, co stojí za shlédnutí v centru Bangkoku, doporučujeme ochutnat místní thajskou kuchyni. Nocleh v hotelu se snídaní v centru města.

3
Bangkok | Thajsko (S)

Dnešní den navštívíte pravé poklady pulzujícího Bangkoku. S anglicky mluvícím průvodcem se vydáte obdivovat krásy tzv. Velkého paláce, následně prozkoumáte co nabízí kupci na plovoucím trhu. Návrat na hotel a nocleh.

4
Bangkok – Sydney | Austrálie (S)

Transfer na letiště v Bangkoku a let do Austrálie. Po příletu do Sydney Vás čeká transfer do Vašeho hotelu v centru města. Krátká prohlídka největší metropole Austrálie. V ceně od nás dostanete lístky na vstup na Sydney Tower, největší budovu Sydney, odkud budete mít celé město jako na dlani. Zajištěn nocleh v hotelu se snídaní (Hotel Travelodge, Pensione Hotel nebo podobný).

5
Sydney | Austrálie (S)

Celodenní individuální prohlídka města, prohlídka nejhezčího přístavu světa se světoznámou Operou a ikonickým mostem Harbour Bridge. Zajištěna exkurze do Sydney Opera House, zbytek dne máte na prohlídku starobylé čtvrti Rocks a okolí. Nocleh v hotelu se snídaní.

Od nás dostanete podrobné informace k prohlídce města a užitečné rady a tipy na nejhezčí místa. Manuál, jak se pohybovat v Sydney a další.

6
Sydney | Austrálie (S)

Prohlídka dalších částí města, dle vypracovaných materiálů. Doporučujeme prohlídku Akvária, Botanické zahrady, Čínské čtvrti, Darling Harbour apod. Alternativně se můžete vydat a Bondi beach, kde si můžete užít koupání a krásnou procházku. Nocleh v jednodušším hotelu.

7
Sydney – Cairns | Austrálie (S)

Ranní transfer na letiště a odlet do Cairns, po příletu transfer na hotel a volný zbytek dne k prohlídce města Cairns. Nocleh v hotelu s bazénem, snídaně v ceně. Hotel umístěn v centru města Cairns.

8
Velký bariérový útes | Austrálie (S, O)

Celodenní výlet lodí na ostrov Velkého bariérového útesu Green Island, šnorchlovaní nebo loď se skleněným dnem, oběd. Nocleh v hotelu s bazénem, snídaně v ceně.

9
Cairns | Austrálie (S , O)

Celodenní výlet do NP Daintree s anglickým průvodcem, kde uvidíte deštné pralesy a projedete se loďkou po řece k pozorování krokodýlů, oběd v ceně. Nocleh v hotelu se snídaní a bazénem.

V případě zájmu můžeme tento výlet nabídnout také individuální formou, pronajatým autem.

10
Cairns – Auckland | Nový Zéland (S)

Transferový den. Dopoledne transfer na letiště a let s přestupem na Nový Zéland. Po příletu do Aucklandu následuje zajištěný transfer do hotelu v centru města. Možnost krátké prohlídky centra města Auckland, dle námi připravených informací. Nocleh v hotelu.

K celému pobytu a cestování po Novém Zélandu dostanete od nás připravený přesný a podrobný Manuál cesty a popis nejlepších míst.

11
Auckland – Rotorua | Nový Zéland (S)

Dopoledne si vyzvednete zajištěné auto a vyrážíte, dle námi vypracovaného plánu cesty, z Aucklandu do oblasti Rotorua. Následuje cesta do města Rotorua, kolem oběda jste na místě. Rotorua je jednou z nejpopulárnějších oblastí severního ostrova a celého Zélandu vůbec. Zde uvidíte gejzíry, geotermické parky s bublajícím bahnem, termální koupele a maorskou kulturu. Dle námi připravených informací, následuje prohlídka přilehlých národních parků a největších atrakcí. Rotorua je také centrem pro adrenalinové sporty, rafting, bungee jumping nebo jízdu na koních. V podvečer můžete vyrazit do termálních koupelí v centru města. Zajištěn nocleh v motelu-hotelu.

Pokud si nepřejete řídit auto a vyhovuje Vám lépe organizovaný výlet autobusem s anglickým průvodcem, nahradíme na požádání tento program za výlety s průvodcem, bez nutnosti řídit auto.

12
Rotorua – Taupo | Nový Zéland (S)

Dopoledne máte ještě čas na oblast Rotorua a okolí, přesunujete se do nejhezčího geotermického parku v okolí a navštívíte krásný přírodní park Waio-Tapu, vstup mate v ceně. Poté budete mít možnost se koupat v přírodním termálním potoce v lese, unikátní zážitek. Odpoledne se přesunujete dále podél jezera Taupo až do do blízkosti parku Tongariro. Nocleh v motelu-hotelu.

Dáme Vám tip na koupání v horkých pramenech v přírodě, kam chodí jen místní.

13
Tongariro NP – Waitomo | Nový Zéland (S)

Ráno jedete do vyhlášeného NP Tongariro, který je znám díky svým sopkám a krásným trekům. Máte většinu dne na procházku či túru, dle vlastního uvážení do blízkosti sopek. Dostane se Vám krásných výhledů na sopky a sopečná jezírka. Poté následuje přejezd asi 170 km do oblasti Waitomo Caves. Nocleh v motelu.

14
Waitomo – Auckland | Nový Zéland (S)

Dopoledne máte čas si prohlédnout tuto oblast, která je známá svým rozsáhlým komplexem jeskyní a podvodních tunelů. Jednou z hlavních atrakcí jsou svítící červi v některých jeskyních. Odpoledne cesta z oblasti Waitomo zpět do Aucklandu, asi 200 km. Večer možnost noční prohlídky či procházky v Aucklandu. Zajištěn nocleh v hotelu v centru města.

15
Auckland – Tahiti | Francouzská Polynésie (S)

Dnes Vás čeká transfer na letiště a odlet na ostrovy Tahiti. Přílet na Tahiti, transfer z letiště na hlavním ostrově a nocleh v hotelu nedaleko letiště.

Zde v Aucklandu je možno přidat za příplatek další exotickou destinaci, a to přelet na Fidži, na libovolný počet dnů, dle přání klienta.

16
Bora Bora | Francouzská Polynésie (S)

Krátký lokální přelet na pohádkový ostrov Bora Bora, kde budete ubytování v pěkném hotelu přímo u pláže.  Následuje relaxace a odpočinek v ráji a individuální prohlídka ostrova. Nocleh v hotelu se snídaní.

17-18
Bora Bora | Francouzská Polynésie (S)

Volný program na nádherném tropickém ostrůvku Bora Bora. Nocleh v hotelu se snídaní.

 

 

19-20
Bora Bora – Los Angeles – Las Vegas | USA (S)

Snídaně na Bora Bora a poslední volné chvíle na Bora Bora. Dle lokálních letenek, následuje přelet na hlavní ostrov. Následuje noční let z Tahiti do USA, do města andělů Los Angeles, kde přestoupíte na krátký let do Las Vegas. Vítá Vás proslulé město zábavy a obrovské show Las Vegas. Po zbytek dne můžete odpočívat v jednom z hotelů na hlavní třídě anebo rovnou vyrazit vyzkoušet jedno z kasin. Nocleh v hotelu v Las Vegas.

21
Las Vegas | USA (S)

Volný program v tomto světovém centru kasin a zábavy Las Vegas, atrakcí se zde nabízí neuvěřitelné množství a je jen na Vás jak si zpestříte den a noc. Nocleh v hotelu v Las Vegas.

 

22
Las Vegas – Los Angeles | USA (S)

Dnes Vás čeká krátký přelet zpět do Los Angeles, kde se můžete porozhlédnout během volného odpoledne a navštívit jedno ze známých míst nebo si zajít na kvalitní večeři. Nocleh v hotelu v části města dle výběru.

Na Vaše přání můžeme přidat další den na prohlídku Los Angeles nebo Las Vegas.

23
Los Angeles – Lima | Peru (S)

Transfer na letiště v Los Angeles. Kolem oběda Vás čeká odlet do Jižní Ameriky a to přímo do Peru, které Vás uchvátí svou odlišnou kulturou a atmosférou.  Noční přílet do hlavního města Peru Limy a transfer přímo do hotelu k odpočinku a noclehu.

24
Lima | Peru (S)

Ráno po snídani Vás čeká prohlídka města Limy a jeho historických částí s průvodcem. Po tomto půldenním výletu máte zbytek dne volno na aklimatizaci. Nocleh v hotelu.

25
Lima – Cuzco | Peru (S)

Ranní transfer na letiště, odkud Vás čeká krátký místní let (asi 1,5 hod) z Limy do Cuzca. Po příletu transfer do hotelu, který je umístěn v historickém centru města. Cuzco se nachází téměř 3000 m n.m. Je to nádherné historické město, kde se mísí španělská koloniální architektura s pozůstatky doby Inků. V říši Inků bylo Cuzco hlavním městem a sídlem panovníků. Odpoledne Vás vyzvedneme z hotelu a vezmeme na prohlídku tohoto fascinujícího města. Společně s anglicky hovořícím průvodcem navštívíte hlavní katedrálu, “skálu o 12 úhlech”, ruiny Inků jako jsou Sacsayhuaman, Korincancha, Quenqo. Nocleh v hotelu.

26
Cuzco – Posvátné Údolí Inků | Peru (S)

Dnes prozkoumáte posvátné údolí Inků, které bylo místem mnoha důležitých a posvátných míst Inků. Další zastávkou je vesnička Pisac, vyhlášená svými trhy se suvenýry a uměním. Den zakončíte poblíž řeky Urubamba a historického místa Ollantaytambo. Nocleh v hotelu.

27
Machu Picchu | Peru (S)

Po brzké snídani nasednete do vlaku směr Machu Picchu. Po působivé, 4 hodinové cestě vlakem, která se klikatí nádhernou a divokou přírodou, dojedete ke ztracenému městu Inků – Machu Picchu. Právem je nazýváno jedním z novodobých divů světa. Tady máte prohlídku městečka s odborným výkladem a pro ty aktivní z Vás je tu možnost vyšplhat na přilehlý kopec Huayna Picchu s nádherným výhledem. Ke konci dne se přesunete do přilehlého městečka Aquas Calientes, odkud pojedete vlakem zpět do Cuzca. Nocleh v hotelu.

28
Cuzco | Peru (S)

Volný program, nocleh v hotelu.

Za příplatek můžeme přidat několikadenní výlet (letecky) na plovoucí ostrovy jezera Titicaca nebo několikadenní výlet do hlavního města Bolívie La Paz.

29
Cuzco – Lima | Peru (S)

Transfer na letiště a čeká Vás odlet zpět do Limy. Po příletu transfer do hotelu, po zbytek dne volný program. Nocleh v hotelu.

30
Lima – Santiago de Chile | Chile (S)

Ranní transfer na letiště k odletu do hlavního města Chile, do Santiaga. Odpoledne přistanete v Santiagu, následuje transfer do hotelu a volný zbytek dne k odpočinku a případně na individuální prohlídku centra města. Nocleh v hotelu.

31
Santiago de Chile | Chile (S)

Po snídani prohlídka města. Santiago de Chile je nejstarší město Chile, které je vystavěno v evropském stylu. Čekají Vás zastávky na hlavním náměstí, u vládní budovy, budete se moci rozhlédnout z návrší Santa Lucia nebo nakoupit drobnosti na centrálním trhu. Odpolední program je vyhrazen na půldenní výlet do vinařského závodu v Maipo Valley. Exkurze zahrnuje i ochutnávku vín. Nechte se unášet příjemnou chutí a vůní chilských vín z podhůří And. Odpolední program je volný a večer následuje poslední nocleh v Santiagu.

32
Santiago – Velikonoční ostrov | Chile (S)

Ranní transfer na let na nejvzdálenější místo světa, mystický Velikonoční ostrov. Z letiště Vás po příletu dovezeme do hotelu. Zbytek dne můžete strávit dle vlastního uvážení. Nocleh v hotelu.

33
Velikonoční ostrov | Chile (S)

Po snídani na hotelu následuje celodenní exkurze s návštěvou lomu Rano Raraku – “továrny na výrobu soch”. Poté se přesunete na kamennou plošinu Ahu Tongariki, největší ahu nalézající se na jižním pobřeží Velikonočního ostrova, je více než sto metrů dlouhá a okolo dvou metrů vysoká. Na této ahu je vztyčeno 15 soch, včetně nejtěžší dokončené a vztyčené sochy, vážící 86 tun. Další sochy moai budete obdivovat na Te Pito Kura a poslední zastávka toho dne je vyhrazena na úchvatnou pláž Anakena. Během dne sníte připravený balíčkový oběd a k večeru se vrátíte na nocleh zpět do hotelu.

34
Velikonoční ostrov | Chile (S)

Třetí den po snídani je v programu návštěva kráteru Rano Kau a vesnice Orongo – vesnice kultu ptačího muže. V odpoledních hodinách zavítáte na Ahu Akivi (7 soch moai), prohlédnete si jeskyni Ana Tepahu a lom Puna Pau, který je jediným zdrojem červené sopečné strusky na Velikonočním ostrově, sloužící k výrobě Pukaa, jež byly nasazovány na hlavy některým sochám Moai. Opět následuje návrat na hotel.

35
Velikonoční ostrov – Santiago de Chile | Chile (S)

Po snídani Vás odvezeme na letiště, odkud letíte zpět do Santiaga. Následuje transfer do hotelu a nocleh.

36
Santiago – Rio de Janeiro | Brazílie (S)

Transfer na letiště a odlet do Brazilského Rio de Janeiro. Po příletu Vás zavezeme do Vašeho hotelu. Již po cestě z letiště můžete obdivovat krásy tohoto města. Zbytek dne máte volný program, můžete relaxovat na pláži nebo se zajít projít do srdce města.

37
Rio de Janeiro | Brazílie (S)

Připravte se na dopolední výlet. Vezmeme Vás na projížďku městem k železniční stanici z 19. století. Projedete se zubačkou přes prales Tijuca, až na vrchol hory Corcovado, kde navštívíte sochu Krista s fantastickým výhledem. Poté se přesunete na pláž Sao Conrado, kde přistávají na písku rogalisté a projedete se i podél pláží Leblon a Ipanema zpět na Copacabanu. Odpoledne je volné a následuje nocleh na hotelu.

38
Rio de Janeiro | Brazílie (S)

Čtvrtý den je v programu odpolední jízda lanovkou na vrchol hory Sugar Loaf, odkud se pokocháte opět fantastickým panoramatickým výhledem na záliv Guanabara a centrum města. Vaše okružní prohlídka dále povede kolem bělostných pláží Botafogo a Flamengo, až do centra Ria, kde mimo jiné navštívíte zdejší ultramoderní katedrálu nebo Sambodrom. Následuje nocleh na hotelu.

Za příplatek možno prodloužit o 2-denní výlet (letecky) na vodopády Iguazú.

39
Rio de Janeiro | Brazílie (S)

Volný den na pláži Copacabana. Nocleh v hotelu.

O tento den můžeme program také zkrátit pokud si budete přát. Nabídnout naopak můžeme fakultativní výlety a doplnění (jako výlet do favel anebo tradiční večeři se samba show).

40
Rio de Janeiro – odlet (S)

Poslední den v Jižní Americe a v Riu, Váš odlet zpět do Evropy je plánován až na večerní hodiny, můžete tudíž naposledy nasát atmosféru tohoto jedinečného města a projít se po pláží Copacabana nebo Ipanema. V podvečer pro Vás máme zajištěný transfer na letiště a ve večerních hodinách Vás čeká mezinárodní let zpět do Evropy.

41
Praha/Vídeň

Dnes přistáváte v Praze či ve Vídni a tato úžasná cesta kolem světa je za Vámi, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2-3

Bangkok

4-6

Sydney

7-9

Cairns

11-15

Auckland

16-18

Tahiti

20-23

Las Vegas, Grand Canyon, Los Angeles

23-29

Lima, Cuzco, Macchu Picchu

31

Santiago de Chile

32-35

Velikonoční ostrov

36-40

Rio de Janeiro

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Všechny mezinárodní letenky
Všechny lokální letenky
Všechny transfery dle programu
Doprava dle programu
Pronájem auta
Pronájem auta na Novém Zélandu
Ubytování
Všechny noclehy v 3 až 3,5* hotelu se snídaní dle itineráře
Místní anglicky mluvící průvodci
Zkušený a příjemný průvodce/průvodkyně
Výlety
Všechny výlety dle programu (výlety lodí, vstupy na atrakce, organizované výlety)
Vstupy
Veškeré vstupné dle programu
Manuál cesty
Kompletní plán a popis programu a jednotlivých destinací.
Pojištění CK proti úpadku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Strava
Strava nad rámec uvedené
Fakultativní výlety
Nabídneme na přání seznam doplňkových výletů či aktivit.
Osobní útrata a spropitné
Útrata dle Vašeho uvážení, spropitné dne místních zvyklostí
Místní odletové taxy
Kde je vyžadováno
Příplatek za 4* hotely
Cena na vyžádání
Příplatek za lety v byznys třídě
Cena na vyžádání
Příplatek za samostatnou osobu
Cena na vyžádání
Rozšíření programu
Možnost rozšíření programu o další destinace: Uluru (Austrálie), ostrovy Fiji, Galapágy (Ekvádor), Bolívie, Patagonie, vodopády Iguazu (Brazílie a Argentina)

Cena je kalkulována na základě 01 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.

Důrazně doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

K cestě jsou potřeba víza do Austrálie a USA, vyřídíme za Vás na základě vyplněného dotazníku.

Na tuto cestu je potřeba mít platný certifikát o dokončeném očkování na covid-19.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Cestování Austrálie za nejkrásnějšími oblastmi

Pokud přemýšlíte, jak naložit se svým dlouhým volnem, není snad lepší místo na objevování tajemna, divoké přírody a podvodního...
ČÍST ČLÁNEK

Základní rady na cestu do Austrálie

Austrálie je cílem mnoha cestovatelů. Nádherná země, která oplývá dech beroucí přírodou, leží na opačné straně zeměkoule, a tak je...
ČÍST ČLÁNEK

Užitečné informace o Austrálii

Většina z nás si pod slovem Austrálie vybaví operu v Sydney, monolit Uluru nebo klokany. Tyto obvyklé představy však daleko zaostávají za...
ČÍST ČLÁNEK

Sydney tak trochu jinak aneb co o Sydney ještě nevíte

Podívat se do Sydney je snem mnoha turistů, ale jaké je Sydney z pohledu Čecha, který zde několik let žil?   Začněme několika...
ČÍST ČLÁNEK
Australia - Boris a Lubica Z.

Z našej strany môžeme povedať len to, že to bolo pripravené úplne perfektne. Všetko sadlo a neboli žiadne problémy, oceniť treba najmä to, že bol stále na telefóne k dispozícii. Prijemne ste ma prekvapili a po mojich zlych skusenostiach s ceskymi cestovkami ste ich reputaciu u mna napravili. Dakujem za spolupracu a urcite casom sa budeme pocut. Dovolenka, na ktorú nezabudneme – v tom najlepšom slova zmysle.

Austrálie - Petrášová

Jak jsem Vám již psala, v Austrálii bylo úžasně. Všichni máme krásné zážitky a dlouho budeme vzpomínat na nádhernou přírodu, zvířátka, přírodní scenérie, teplé moře.....Vzala jsem to opravdu letem světem, jen co mě právě napadlo, pokud byste chtěl  (potřeboval) ještě nějaké konkrétní postřehy, ráda zodpovím..... opravdu jsme prožili tři nádherné týdny a vím, že se mi po Austrálii bude dlouho stýskat. Je to země, kterou si člověk opravdu velmi snadno ZAMILUJE!

Přikládám i pár fotek...je opravdu těžké vybratB-) Pokud by se Vám nějaká hodila ke zveřejnění, máte náš souhlas. kdybyste chtěl ještě z nějaké konkrétní oblasti, stačí říct.

Ještě jednou moc děkujeme za vše, přejeme spousty dalších spokojených klientů. Vím, že teď začátkem dubna jedete s malou skupinkou na západ Austrálie (jede s Vámi i moje kamarádka Iva s manželem), ve skrytu duše vám to všem moc závidím, ale hlavně přeji, ať se vše vydaří.
Západní Austrálie - Ivana H.

Stručné hodnocení zájezdu po západní AUstrálii s českým průvodcem.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×