Cesta kolem světa za 40 dní s ČP

CZ průvodce
40 dní
399 990 czk
TERMÍN
28.10.–06.12. 2024
TYP ZÁJEZDU
Poznávací
letenky
Všechny
průvodce
Český

Proč vybrat tento zájezd

  • Opravdová Cesta kolem světa, 40 dní a nej místa světa

  • 27 dní dovolené a máte procestovaný celý svět

  • Malá skupinka začínající již na 6 osobách

  • Pěkné 3* hotely se snídaní

  • Navštívíte 8 států na 3 kontinentech

  • Bohatý program v ceně, žádné fakultativní pasti!

  • Zažijete všechny dopravní prostředky – letadlo, auto, autobus, metro, vlak, tuk-tuk i loď!

  • A hlavně, zájezd si budete jen užívat, o všechny starosti se postará český průvodce!

POPIS ZÁJEZDU

Tuto cestu kolem světa jsme připravili pro všechny ty, kteří chtějí cestovat, poznat svět a netroufnou si vyrazit sami, ať už je důvodem jazyková bariéra či strach z neznámého. Náš zájezd se oproti jiným cestám vyznačuje malou skupinkou lidí, ve které se určitě navzájem poznáte a nebudete mít pocit, že zadní část autobusu už je z jiné planety. Budete mít šanci nahlédnout do života mnoha národů a také ochutnat jejich kuchyni – počínaje večeří pravé thajské kuchyně, snídaní v jedné z mnoha kaváren v Sydney, piknikem na Novém Zélandu, vynikající kávou na Bora Bora, obědem v centru zábavy a hazardu Las Vegas, svačinkou na Machu Picchu, odpoledním odpočinkem na Velikonočním ostrově nebo koktejlem za zvuků samby v Rio de Janeiro.

Thajsko (Bangkok) – Austrálie (Sydney, Cairns) – Nový Zéland (severní ostrov) – Tahiti (Bora Bora) – USA (Los Angeles, Grand Canyon, Las Vegas) – Peru (Lima, Cuzco, Machu Picchu) – Chile (Santiago de Chile, Velikonoční ostrov) – Brazílie (Rio de Janeiro).

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Unesco
Pláže
Národní parky
1
Praha/Vídeň – Bangkok

Odlet z Prahy (Vídně) dle mezinárodních letenek, s českým delegátem/průvodcem, který bude s Vámi po celou cestu.

2-3
Bangkok | Thajsko (S)

Tyto dny navštívíte pravé poklady pulzujícího Bangkoku. Vydáte se obdivovat krásy Velkého paláce, následně prozkoumáte co vše nabízejí obchodníci na plovoucím trhu. Zažijete Bangkok jako místní při cestování všemi dostupnými druhy dopravy. Návrat na hotel a nocleh.

4-6
Sydney | Austrálie (S)

V tyto dny nás čeká prohlídka snad nejhezčího přístavu světa se světoznámou Operou a ikonickým mostem Harbour Bridge. Zajištěna je exkurze do Sydney Opera House, rovněž budeme mít čas na prohlídku starobylé čtvrti Rocks a okolí. Doporučujeme prohlídku Akvária, Botanické zahrady, Čínské čtvrti, Darling Harbour apod. Alternativně se můžeme vydat na Bondi Beach, kde si můžeme užít koupání a krásnou procházku.

Zde je na přání možné vložit dvoudenní program na Uluru, setkáte se se zbytkem skupiny opět v Cairns. Program přizpůsobíme tak, abyste nepřišli o Velký Bariérový útes.

7-10
Cairns | Austrálie (S)

Po přeletu do Cairns zažijeme tropickou Austrálii. Vydáme se prozkoumat Velký bariérový útes, čeká Vás celodenní výlet s obědem a projížďkou na lodi se skleněným dnem či možností šnorchlování. Budete mít šanci stát se na chvíli součástí pestrého podmořského života. Vydáme se rovněž do pralesa na krátkou procházku divočinou s úžasnými výhledy na vodopády. Budeme se snažit v hustém porostu džungle najít všudypřítomné papoušky či jiná, velmi často endemická zvířata. Fakultativně Vám nabídneme možnost jízdy scénickým vlakem a lanovkou. Zde se rozhodně nudit nebudete!

11-15
Auckland, Rotorua, Tongariro, Waitomo | Nový Zéland (S)

Po příletu na Nový Zéland se vydáme vypůjčeným autem na okruh severním ostrovem. Vyzvedneme si zajištěné auto a vyrazíme z Aucklandu do oblasti Rotorua, která je jednou z nejpopulárnějších oblastí severního ostrova a celého Zélandu vůbec. Zde uvidíme gejzíry, geotermální parky s bublajícím bahnem a termální koupele (vstup do parku Wai-O-Tapu v ceně). Oblast navíc nabízí jedinečnou příležitost nahlédnout do tajů maorské kultury. Následuje prohlídka přilehlých národních parků a největších atrakcí. Rotorua je také centrem pro adrenalinové sporty, rafting, bungee jumping nebo jízdu na koních. V podvečer můžete vyrazit na termální koupele v centru města.

Dále pokračujeme do vyhlášeného NP Tongariro, který je známý díky svým sopkám a krásným trekům. Máte volno většinu dne na procházku či túru dle vlastního uvážení v blízkosti zdejších sopek. Můžete se těšit z krásných výhledů na sopky a sopečná jezírka. Poté následuje přejezd asi 170 km do oblasti Waitomo Caves, která je známá svým rozsáhlým komplexem jeskyní a podvodních tunelů. Jednou z hlavních atrakcí jsou ale svítící červi vyskytující se v některých jeskyních. Odpoledne nás čeká cesta z oblasti Waitomo zpět do Aucklandu.

Ukážeme Vám kde se dá koupat v horkých pramenech v přírodě, kam chodí jen místní.

16-19
Tahiti, Bora Bora | Francouzská Polynésie (S)

Po přeletu na Bora Bora Vás čeká několik odpočinkových dní v ráji, v hotelu přímo u pláže. Budeme mít čas vstřebat všechny dosavadní zážitky, trochu vydechnout a načerpat energii na další část naší dobrodružné cesty.

Fakultativně nabízíme celodenní výlet kolem ostrova se šnorchlováním a návštěvou místních pláží.

20-24
Las Vegas, Grand Canyon, Los Angeles | USA (S)

Z panenské přírody Pacifiku se přesuneme opět do rušného světa USA. Přivítá Vás proslulé město zábavy, hazardu a obrovských show – Las Vegas. Zbytek dne můžete odpočívat v jednom z hotelů na hlavní třídě, nebo rovnou vyrazit vyzkoušet některé z kasin. Druhý den věnujeme celodennímu výletu autobusem do druhého největšího kaňonu světa – Grand Canyonu, který je rozhodně velkolepý přírodní skvost. Následně Vás čeká přelet zpět do Los Angeles, kde se můžete porozhlédnout po zdejších zajímavostech během volného odpoledne, navštívit jedno ze známých míst, nebo si zajít na kvalitní večeři.

Fakultativně nabídneme prohlídku filmových studií v Los Angeles, dle aktuálních letenek pro konkrétní termín.

25-30
Lima, Cuzco, Machu Picchu | Peru (S)

Přelet do Jižní Ameriky, do peruánského hlavního města Limy, kde strávíme den prohlídkou hlavních zajímavostí. Následuje přelet do města Cuzco, které se nachází téměř 3000 m. n. m. Je to nádherné historické místo, kde se mísí španělská koloniální architektura s pozůstatky doby Inků. V době říše Inků bylo Cuzco hlavním městem a sídlem panovníků. Odpoledne Vás zveme na prohlídku tohoto fascinujícího města. Navštívíme hlavní katedrálu, „skálu o 12 úhlech“, ruiny staveb Inků jako jsou Sacsayhuaman, Korincancha, Quenqo. V Peru rovněž prozkoumáme Posvátné údolí Inků, které bylo místem mnoha důležitých a posvátných míst incké civilizace. Mezi další zastávky budou patřit vesnička Pisac vyhlášená svými trhy se suvenýry a uměním, či historické místo Ollantaytambo.

Poté nasedneme do vlaku směr Machu Picchu. Po působivé 4 hodinové cestě vlakem, která se klikatí nádhernou a divokou přírodou, dojedeme ke ztracenému městu Inků – Machu Picchu. Právem je nazýváno jedním z novodobých divů světa. Můžete se těšit na prohlídku městečka s odborným výkladem a pro ty aktivní z nás je tu také možnost vyšplhat na přilehlý kopec Huayna Picchu s nádherným výhledem. Ke konci dne se přesuneme do přilehlého městečka Aquas Calientes, odkud pojedeme vlakem zpět do Cuzca.

31-35
Velikonoční ostrov | Chile (S)

Po přeletu z Limy do Santiaga de Chile nás čeká prohlídka města a poté pokračujeme dále na Velikonoční ostrov, kde budeme mít 2-denní program. Navštívíme lom Rano Raraku – “továrnu na výrobu soch”. Poté se přesuneme na kamennou plošinu Ahu Tongariki, největší ahu (cermoniální plošinu) nalézající se na jižním pobřeží Velikonočního ostrova – je více než sto metrů dlouhá a okolo dvou metrů vysoká. Na této ahu je vztyčeno 15 soch, včetně nejtěžší dokončené a vztyčené sochy, vážící 86 tun. Další sochy moai budete obdivovat na Te Pito Kura a poslední zastávka tohoto dne je vyhrazena na úchvatnou pláž Anakena. Dále je v programu návštěva kráteru Rano Kau a vesnice Orongo – vesnice kultu ptačího muže. V odpoledních hodinách zavítáme na Ahu Akivi (7 soch moai), prohlédneme si jeskyni Ana Tepahu a lom Puna Pau, který je jediným zdrojem červené sopečné strusky na Velikonočním ostrově, sloužící k výrobě pukao, ozdob jež byly nasazovány na hlavy některým sochám moai. Přelet zpět do Santiga de Chile, odkud budeme pokračovat do poslední destinace naší cesty, životem kypící Brazílie.

36-38
Rio de Janeiro | Brazílie (S)

Poslední dny naší cesty budeme trávit v městě proslulém karnevaly a barevnými kostýmy. Podíváme se na vrchol hory Corcovado, kde navštívíme sochu Krista s fantastickým výhledem, rovněž Vás vezmeme na protější vrchol hory Suchar Loaf, odkud uvidíme nádherný panoramatický výhled na záliv Guanabara a centrum města. Rovněž budete mít dostatek volného času k odpočinku a lenošení na plážích Ipanema či Copacabana.

Zde místo volného dne můžeme nabídnout fakultativně výlet na vodopády Iguazú. V tomto případě byste se rozloučili s českým průvodcem a skupinou, a zbytek cesty absolvovali samostatně s anglicky hovořícím průvodcem.

39-40
Odlet do Evropy – Praha/Vídeň

Vaše cesta kolem světa končí a vydáváme se na poslední společný let – let domů. Na letišti v Praze/Vídni se 40. den cesty rozloučíme a zamíříme zpět do svých domovů, plní zážitků z právě skončené cesty kolem světa.

MAPA ZÁJEZDU

2-3

Bangkok

4-6

Sydney

7-10

Cairns

11-15

Auckland

16-19

Tahiti

20-24

Las Vegas, Grand Canyon, Los Angeles

25-30

Lima, Cuzco, Macchu Picchu

31-35

Velikonoční ostrov

36-38

Rio de Janeiro

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Všechny mezinárodní letenky
Všechny lokální letenky
Víza
Potřebná víza
Všechny transfery dle programu
Doprava mikrobusem
Veškerá doprava dle programu.
Ubytování
Všechny noclehy v 3 až 3,5* hotelu se snídaní dle itineráře
Český průvodce
Zkušený a příjemný průvodce/průvodkyně
Výlety
Všechny výlety dle programu (výlety lodí, vstupy na atrakce, organizované výlety)
Vstupy
Veškeré vstupné dle programu
Manuál cesty
Kompletní plán a popis programu a jednotlivých destinací.
Pojištění CK proti úpadku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Strava
Strava nad ráme uvedené
Fakultativní výlety
Nabídneme na přání seznam doplňkových výletů či aktivit.
Osobní útrata a spropitné
Útrata dle Vašeho uvážení, spropitné dne místních zvyklostí
Místní odletové taxy
Kde je vyžadováno
Příplatek za 4* hotely
Cena na vyžádání
Příplatek za lety v byznys třídě
Cena na vyžádání
Příplatek za samostatnou osobu
Samostatná osoba v pokoji za příplatek cca 45.000 Kč.

Cena je kalkulována na základě 01 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.

Důrazně doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

K cestě jsou potřeba víza do Austrálie a USA, vyřídíme za Vás na základě vyplněného dotazníku.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 6 účastníků.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Cestování Austrálie za nejkrásnějšími oblastmi

Pokud přemýšlíte, jak naložit se svým dlouhým volnem, není snad lepší místo na objevování tajemna, divoké přírody a podvodního...
ČÍST ČLÁNEK

Základní rady na cestu do Austrálie

Austrálie je cílem mnoha cestovatelů. Nádherná země, která oplývá dech beroucí přírodou, leží na opačné straně zeměkoule, a tak je...
ČÍST ČLÁNEK

Užitečné informace o Austrálii

Většina z nás si pod slovem Austrálie vybaví operu v Sydney, monolit Uluru nebo klokany. Tyto obvyklé představy však daleko zaostávají za...
ČÍST ČLÁNEK

Sydney tak trochu jinak aneb co o Sydney ještě nevíte

Podívat se do Sydney je snem mnoha turistů, ale jaké je Sydney z pohledu Čecha, který zde několik let žil?   Začněme několika...
ČÍST ČLÁNEK
Ivana Harantová
průvodce
Ivana Harantová

 

Už na základní škole jsem chodila do zeměpisného kroužku a doteď si pamatuji jednu tajenku od paní učitelky, jejímž výsledkem bylo: „zajímavě cestovat se dá i prstem po mapě“. A tak začala moje touha objevovat svět. Nejprve jsem cestovala jenom po mapě a prostřednictvím dokumentů v televizi, ale hned po maturitě jsem hodila batoh na záda a vyrazila s kamarády do Gruzie, a pak do Irska, a pak do Maroka, a pak…

S objevováním světa souvisel i výběr vysoké školy, proto mám vystudovaná Blízkovýchodní a africká studia a oba regiony jsou mi velmi blízké. Hned po univerzitě jsem začala pracovat v cestovní kanceláři a záhy i průvodcovat. Nejprve autobusové zájezdy po Evropě, ale posledních pět let už létám s klienty po celém světě – nejraději mám španělsky mluvící destinace jako je Kostarika nebo Patagonie, ale stejně tak se moc ráda vracím do rovníkové Afriky, na Šrí Lanku nebo do Vietnamu.

Pokud zrovna netrajdám po světě, ráda posedím s kamarády u táboráku nebo zajdu do kina. A také jsem velkou milovnicí dobré kávy.

A na co se klienti na cestách se mnou mohou těšit? Půl roku jsem pracovala jako dobrovolník v Ugandě a mám spoustu zážitků, o které se ráda podělím. Aneb zážitky z cest nemusí být pouze pozitivní, hlavně když jsou nezapomenutelné a máte je s kým sdílet.

POPTAT TENTO ZÁJEZD
paní Zuzana - Cesta kolem světa za 40 dní (2023)

Měla jsem jet už vloni na podzim, takže po roce čekání jsem se dočkala a musím říct, že to stálo za každou investovanou korunu. Musím pochválit organizaci zájezdu, a i když jsem původně nechápala, proč nejdřív letíme tam a teprve potom tam, tak jsem až v reálu pochopila složitost celé situace. Nedokážu si představit, že bych si mohla na něco stěžovat. Jedině bych asi přemýšlela o LA, že čas tam byl až příliš krátký - jeden celý den by byl fajn.

Musím pochválit naši průvodkyni Radku, která byla skvělým parťákem. Vzhledem k věkovému složení naší skupiny, mi bylo milé, že je tam i mladší člověk, který ke mě více pasuje. Byla vždy milá, ochotná pomoci, poradit.

Ještě jednou moc děkuji za skvělou životní cestu a určitě si z vaší nabídky opět vyberu a doporučím dále.

paní Věra - Cesta kolem světa za 40 dní

Cesta kolem světa s Vaší cestovní kanceláři byla vyvrcholením mého cestování. Země, které jste nabídli na této cestě, mě velmi oslovily. Tyto země /mimo USA, kde jsem byla/ jsem vždycky chtěla navštívit a teď se mi to  podařilo. Program byl velmi dobře sestaven, v těchto zemích jsme navštívili právě ta místa, které jsem chtěla vidět. 40 dnů cestování se mi nakonec nezdálo vůbec dlouhé a dokonce jsme si v Brazilií řekli, že bychom ještě týden zůstaly...Velmi mile mě překvapilo, že letecké spojení klaplo výborně a neměli jsme žádné zpoždění  a všechny spoje jsme stihli. Naše malá parta, vedená Nikol Marcoňovou, brzy navázala velmi přátelské vztahy a tak jsme se vždy, na všem dohodli. Náš jediný muž to s námi, šesti ženskými, také dobře zvládl a byl nám oporou, hlavně při pomoci, s těžkými kufry... I když jsem byla nejstarší účastnící, těm mladším jsem, naštěstí, stačila. Heslo naší Nikol bylo: "chvátáme, chvátáme", tak jsme se prochvátali 40 dny a bylo to, alespoň pro mě, úžasné!

paní Vlasta - Cesta kolem světa

Zájezd je fantastický. Je to už třetí dovolená, kterou jsme absolvovali s vámi. Cesta kolem světa byla úžasná, kvalitní, výborně připravená. Něco, co odpovídá naším snům a představám. Viva travel ví, co nabídnout svým zákazníkům. Doporučuji moc. To musí člověk zažít. Raději 1x jet než o tom 100x slyšet.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×