Slider
Zpět na nabídku

Cesta kolem světa za 40 dní

Počet dnů:
40
Letenky:
Všechny letenky
Termin:
4.3. – 11.4. a 15.9.-25.10.
Typ:
Poznávací s cz průvodcem
Cena:
350 000 Kč
Destinace:
Thajsko (Bangkok), Austrálie (Sydney, Cairns), Nový Zéland, Tahiti (Bora Bora), USA (Los Angeles, Grand Canyon, Las Vegas), Peru (Lima, Cusco, Machu Picchu), Chile (Santiago) – Velikonoční ostrov, Brazílie (Rio de Janeiro)

POPIS ZÁJEZDU

Cestu jsme připravili pro všechny ty, kteří chtějí cestovat, chtějí poznat svět a netroufnou si vyrazit sami, ať už je to jazyková bariéra či strach z neznámého. Náš zájezd se oproti jiným vyznačuje malou skupinkou lidí, ve které se určitě navzájem poznáte a nebudete mít pocit, že zadní část autobusu už je z jiné planety. Budete mít šanci nahlédnout do života mnoha národů, počínaje večeří z pravé thajské kuchyně, snídaní v jedné z moha kaváren v Sydney, piknikem na Novém Zélandu, kávou na Bora Bora, obědem v centru zábavy Las Vegas, odpoledním odpočinkem na Velikonočním ostrově a završíte večeří a dobrou sklenkou vína za zvuků samby v Rio de Janeiro.

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • opravdová Cesta kolem světa, 40 dní a nej místa světa
 • 27 dní dovolené a máte procestovaný celý svět
 • Malá skupinka začínající na 6 osobách
 • Navštívíte 8 států na 3 kontinentech
 • Bohatý program v ceně, žádné fakultativní pasti!
 • Zažijete všechny dopravní prostředky – letadlo, auto, autobus, metro, vlak, tuktuk i loď!
 • A hlavně, zájezd si budete jen užívat, o všechny starosti se postará český delegát!

Na tento zájezd se s vámi vydá průvodkyně Nikol:

Nikol Marcoňová

 • již od základní školy mě bavily cizí jazyky – navštěvovala jsem základní školu s rozšířenou výukou cizích jazyků a sama jsem vždy hledala možnosti a příležitosti své jazykové znalosti zlepšovat.
 • Díky rodinným dovoleným, sportovní praktické střelbě a překážkovým běžeckým závodům jsem procestovala velký kus světa.
 • Neustále a ráda plánuji a objevuji nové destinace. Po vysoké škole jsem byla přijata na stáž do Kanady, kde od roku 2015 žiji.
 • Čtyři roky jsem bydlela ve Vancouveru, nyní ve Whis
  tleru, městečku, které hostovalo v roce 
 • 2010 olympijské hry.
 • Jsem vášnivá běžkyně (trail, překážkové běhy), lyžařka, plavkyně a sportovní střelkyně.
 • Jsem neustále v pohybu a velmi ráda plánuji výlety, ať už v blízkém okolí, tak i delší dobrodružství. Za doposud nejzajímavější procestované destinace považuji Hawaii, Aljašku, Peru, Bolívii, Velikonoční ostrov a Karibik.
 • Těším se, až budu průvodcovat dovolenou Vašich snů.

PROGRAM

Den 1 odlet

Odlet z Prahy / Vídně dle mezinárodních letenek, s českým delegátem který je s Vámi po celou cestu.

Den 2, 3 Bangkok, Thajsko (s)

Tyto dny navštívíte pravé poklady pulzujícího Bangkoku. Vydáte se obdivovat krásy tzv. Velkého paláce, následně prozkoumáte, co nabízí obchodníci na plovoucím trhu. Zažijete Bangkok jako místní při cestování všemi dostupnými druhy dopravy. Návrat na hotel a nocleh.

Den 4 – 6 Sydney, Austrálie (s)

V tyto dny nás čeká prohlídka nejhezčího přístavu světa se světoznámou Operou a ikonickým mostem Harbour Bridge. Zajištěna exkurze do Sydney Opera House, rovněž budeme mít čas na prohlídku starobylé čtvrti Rocks a okolí. Doporučujeme prohlídku Akvária, Botanické zahrady, Čínské čtvrti, Darling Harbour apod. Alternativně se můžeme vydat na Bondi beach, kde si můžeme užít koupání a krásnou procházku.

Zde je na přání možné vložit dvoudenní program na Uluru, setkáte se se zbytkem skupiny opět v Cairns. Program přizpůsobíme tak, abyste nepřišli o Velký Bariérový útes.

Den 7 – 10 Cairns, Austrálie (s)

Po přeletu do Cairns zažijeme tropickou Austrálii. Vydáme se prozkoumat Velký bariérový útes, celodenní výlet s obědem a projížďkou na lodi se skleněným dnem či možností šnorchlování. Budete mít šanci stát se na chvíli součástí pestrého podmořského života. Vydáme se rovněž do pralesa na krátkou procházku divočinou s úžasnými výhledy na vodopády. Budeme se snažit v hustém porostu džungle najít všudypřítomné papoušky či jiná, velmi často endemická zvířata. Fakultativně Vám pak nabídneme možnost jízdy scénickým vlakem a lanovkou. Zde se rozhodně nudit nebudete!

Den 11 – 15 – Auckland, Rotorua, Tongariro, Waitomo; Nový Zéland (s)

Po příletu na Nový Zéland se vydáme vypůjčeným autem na okruh severním ostrovem. Vyzvedneme si zajištěné auto a vyrážíme z Aucklandu do oblasti Rotorua. Rotorua je jednou z nejpopulárnějších oblastí severního ostrova a celého Zélandu vůbec. Zde uvidíme gejzíry, geotermické parky s bublajícím bahnem, termální koupele (vstup do parku Wai-O-Tapu v ceně) a maorskou kulturu. Následuje prohlídka přilehlých národních parků a největších atrakcí. Rotorua je také centrem pro adrenalinové sporty, rafting, bungee jumping nebo jízdu na koních. V podvečer můžete vyrazit na termální koupele v centru města.

Dále pokračujeme do vyhlášeného NP Tongariro, který je znám díky svým sopkám a krásným trekům. Máte většinu dne na procházku či túru, dle vlastního uvážení do blízkosti sopek. Dostane se Vám krásných výhledů na sopky a sopečná jezírka. Poté následuje přejezd asi 170 km do oblasti Waitomo Caves, která je známá svým rozsáhlým komplexem jeskyní a podvodních tunelů. Jednou z hlavních atrakcí jsou svítící červi v některých jeskyních. Odpoledne cesta z oblasti Waitomo zpět do Aucklandu.

Ukážeme Vám kde se dá koupat v horkých pramenech v přírodě, kam chodí jen místní.

Den 16 – 19 Tahiti, Bora Bora (s)

Po přeletu na Bora Bora Vás čeká několik odpočinkových dní v ráji, v hotelu přímo u pláže. Budeme mít čas vstřebat všechny dosavadní zážitky a načerpat energii na další část naší dobrodružné cesty.

Fakultativně nabízíme celodenní výlet kolem ostrova se šnorchlováním a návštěvou místních pláží.

Den 20 – 24 Las Vegas | Grand Canyon, Los Angeles, USA (s)

Z Bora Bora se přesuneme opět do rušného světa v USA. Vítá Vás proslulé město zábavy a obrovské show Las Vegas. Po zbytek dne můžete odpočívat v jednom z hotelů na hlavní třídě anebo rovnou vyrazit vyzkoušet jedno z kasin. Druhý den věnujeme celodennímu výletu autobusem do druhého největšího kaňonu – Grand Canyon – který je také často označován za velkolepý přírodní skvost. Následně Vás čeká krátký přelet zpět do Los Angeles, kde se můžete porozhlédnout během volného odpoledne a navštívit jedno ze známých míst nebo si zajít na kvalitní večeři.

Fakultativně nabídneme prohlídku filmových studií v Los Angeles, dle aktuálních letenek pro konkrétní termín.

Den 25 – 30 Lima, Cusco, Machu Picchu – Peru (s)

Přelet do Jižní Ameriky, do hlavního města Limy, kde strávíme den prohlídkou města. Následuje přelet do Cusco, které se nachází téměř 3000 m. n. m. Je to nádherné historické město, kde se mísí španělská koloniální architektura s pozůstatky doby Inků. V říši Inků bylo Cusco hlavním městem a sídlem panovníků. Odpoledne Vás vyzvedneme z hotelu a vezmeme na prohlídku tohoto fascinujícího města. Společně s anglicky hovořícím průvodcem navštívíte hlavní katedrálu, „skálu o 12 úhlech“, ruiny Inků jako jsou Sacsayhuaman, Korincancha, Quenqo. Rovněž prozkoumáme posvátné údolí Inků, které bylo místem mnoha důležitých a posvátných míst Inků. Další zastávkou je vesnička Pisac, vyhlášená svými trhy se suvenýry a uměním. Den zakončíme poblíž řeky Urubamba a historického místa Ollantaytambo.

Po velmi brzké snídani nasedneme do vlaku směr Machu Picchu. Po působivé 4 hodinové cestě vlakem, která se klikatí nádhernou a divokou přírodou, dojedeme ke ztracenému městu Inků – Machu Picchu. Právem je nazýváno jedním z novodobých divů světa. Tady máme prohlídku městečka s odborným výkladem a pro ty aktivní z nás je tu možnost vyšplhat na přilehlý kopec Huayna Picchu s nádherným výhledem. Ke konci dne se přesuneme do přilehlého městečka Aquas Calientes, odkud pojedeme vlakem zpět do Cusca.

Den 31 – 35 Velikonoční ostrov, Chile (s)

Po přeletu z Limy do Santiaga de Chile následuje prohlídka města a pokračujeme dál na Velikonoční ostrov, kde budeme mít 2 denní program. Navštívíme lom Rano Raraku – “továrnu na výrobu soch”. Poté se přesuneme na kamennou plošinu Ahu Tongariki, největší ahu nalézající se na jižním pobřeží Velikonočního ostrova, je více než sto metrů dlouhá a okolo dvou metrů vysoká. Na této ahu je vztyčeno 15 soch, včetně nejtěžší dokončené a vztyčené sochy, vážící 86 tun. Další sochy moai budete obdivovat na Te Pito Kura a poslední zastávka toho dne je vyhrazena na úchvatnou pláž Anakena. Dále je v programu návštěva kráteru Rano Kau a vesnice Orongo – vesnice kultu ptačího muže. V odpoledních hodinách zavítáme na Ahu Akivi (7 soch moai), prohlédneme si jeskyni Ana Tepahu a lom Puna Pau, který je jediným zdrojem červené sopečné strusky na Velikonočním ostrově, sloužící k výrobě Pukaa, jež byly nasazovány na hlavy některým sochám Moai. Přelet zpět do Santiga, odkud budeme pokračovat do poslední destinace naší cesty.

Den 36 – 38 Rio de Janeiro, Brazílie (s)

Poslední dny na naší cestě budeme trávit v městě proslulém karnevaly a barevnými kostýmy. Podíváme se na vrchol hory Corcovado, kde navštívíme sochu Krista s fantastickým výhledem, rovněž Vás vezmeme na protější vrchol hory Suchar Loaf, kde spatříme panoramatický výhled na záliv Guanabara a centrum města. Rovněž budete mít dostatek volného času k odpočinku a lenošení na plážích Ipanema či Copacabana.

Zde místo volného dne můžeme nabídnout fakultativně výlet na vodopády Iguassu. Rozloučili byste se s českým průvodcem a skupinou a zbytek cesty absolvovali samostatně s anglicky hovořícím průvodcem.

Den 39 – odlet do Evropy

Vaše cesta kolem světa končí a vydáváme se na poslední společný let – let domů. Na letišti v Praze / Vídni se ve 40. den cesty rozloučíme a zamíříme do svých domovů.

Můžete se také podívat na videoreferenci paní Vlasty, která s námi projela několik destinací, včetně cesty kolem světa: https://www.youtube.com/watch?v=EVYAF58x4Uc 

Cena zahrnuje

 • všechny noclehy v 3 až 3,5* hotelu se snídaní dle itineráře
 • služby českého delegáta/průvodce během celého zájezdu (z Prahy do Prahy)
 • výlety a exkurze dle programu
 • všechno vstupné dle programu
 • všechny letištní transfery
 • všechny lokální i mezinárodní letenky
 • veškerá doprava dle programu
 • jídlo jak je značeno v programu (s – snídaně, o – oběd, v – večeře)
 • všechny výlety a aktivity dle programu (výlet lodí, vstupy na atrakce, organizované výlety)
 • potřebná víza
 • pojištění CK proti úpadku, osobní cestovní pojištění
 • cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj
 • cestovní pojištění

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu (na přání)
 • fakultativní exkurze
 • služby nezahrnuté v programu
 • lokální odletová taxa na letišti (pokud je místními úřady vyžadována)
 • osobní útrata a spropitné
 • strava (kromě zahrnuté v programu)

Za příplatek

 • prodloužení programu
 • další fakultativní výlety a aktivity nabídneme na přání
 • příplatek za 4* hotely
 • příplatek za mezinárodní lety v byznys třídě
 • příplatek za samostatně cestující osobu 45.000 Kč

Poznámka

 • Cena je závislá na aktuálním kurzu CZK k USD v době objednávky.
 • K cestě jsou potřeba víza do Austrálie a USA, vyřídíme za Vás na základě vyplněného dotazníku.

Nezávazně poptat zájezd