Slider
Zpět na nabídku

Cesta kolem světa za 33 dní

Počet dnů:
33
Letenky:
Všechny letenky
Termin:
3.3. – 4.4.
Typ:
Poznávací s cz průvodcem
Cena:
299 990 Kč
Destinace:
AR (Kapské Město, Stolova hora, Mys Dobré naděje), Maledivy, Singapur, Vietnam (Ho Chi Minh), Kambodža (Siem Reap, Angkor Wat), Thajsko (Bangkok), Čína (Peking, Zakázané město, Velká čínská zeď), Japonsko (Tokio, hora Fudži), Mexiko (Cancun, Chichen Itza, coba, Tulum)

POPIS ZÁJEZDU

Cestu kolem světa za 33 dnů jsme vytvořili jako pokračování či alternativu naší Cesty kolem světa za 40 dní. Za relativně krátkou dobu navštívíte 9 opravdu atraktivních zemí, ve kterých uvidíte a zažijete maximum, co se v daném čase dá komfortně stihnout. Důraz je jako vždy kladen na přírodu, památky a kulturu. A co více? Na této cestě zažijete několik divů světa, dále také zvířecí safari v Africe, rozličnosti Vietnamu, vyhlášený chrámový komplex Angkor Wat v Kambodži, Velkou čínskou zeď, mayské pyramidy v Mexiku nebo třeba fascinující kulturu Japonska. Jelikož víme, že program je opravdu pestrý, mysleli jsme i na chvilky relaxace, především na okouzlujících plážích Malediv či Mexika. Pro maximální komfort Vás na této cestě bude doprovázet zkušený český delegát/průvodce přímo z Prahy.

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • Jedeme už od 4 osob!
 • Malá skupinka účastníků
 • Cesta kolem světa za krásných 33 dní
 • Navštívíte 9 atraktivních zemí na 3 kontinentech
 • Bohatý program v ceně, žádné fakultativní pasti!
 • V doprovodu českého delegáta si program užijete bez starostí

Na tento zájezd se s vámi vydá průvodkyně Nikol:

Nikol Marcoňová

 • již od základní školy mě bavily cizí jazyky – navštěvovala jsem základní školu s rozšířenou výukou cizích jazyků a sama jsem vždy hledala možnosti a příležitosti své jazykové znalosti zlepšovat.
 • Díky rodinným dovoleným, sportovní praktické střelbě a překážkovým běžeckým závodům jsem procestovala velký kus světa.
 • Neustále a ráda plánuji a objevuji nové destinace. Po vysoké škole jsem byla přijata na stáž do Kanady, kde od roku 2015 žiji.
 • Čtyři roky jsem bydlela ve Vancouveru, nyní ve Whis
  tleru, městečku, které hostovalo v roce 
 • 2010 olympijské hry.
 • Jsem vášnivá běžkyně (trail, překážkové běhy), lyžařka, plavkyně a sportovní střelkyně.
 • Jsem neustále v pohybu a velmi ráda plánuji výlety, ať už v blízkém okolí, tak i delší dobrodružství. Za doposud nejzajímavější procestované destinace považuji Hawaii, Aljašku, Peru, Bolívii, Velikonoční ostrov a Karibik.
 • Těším se, až budu průvodcovat dovolenou Vašich snů.

PROGRAM

Den 1 odlet z Prahy

Odlet dle mezinárodních letenek, z Prahy odlétáte již s českým delegátem, který je s Vámi po celou cestu.

Den 2–6 Kapské Město, Stolová hora, Kapský poloostrov, Mys Dobré naděje, víno i Safari (s)

Tyto dny se vydáte na prohlídku města s českým delegátem. Navštívíte historickou čtvrť Maly Quarter a barevný Bo-Kaap nebo park Company Gardens. Poté vyjedete lanovkou na ikonickou Stolovu horu. Nocleh v hotelu se snídaní, Kapské město.

Také budete objevovat krásy Kapského poloostrova. Cestou pojedete přes milionářské ráje jako je Camps Bay nebo Clifton.  Čeká vás vyhlídková jízda na Mys Dobré naděje, nádherné vyhlídky, útesy, pláže a oceán. Také uvidíte námořní přístav Simon´s Town a kolonii tučňáků na ikonické a krásné pláži Boulders Beach. Návrat zpět do Kapského města.

Užijte si krásné vinice zasazené do unikátního prostředí a ochutnejte zdejší víno. Čekají vás také výhledy z Památníku jazyka (Taal Monument), návštěva vinného sklepa, prohlídka Stellenbosch a také ochutnávka vín na dvou známých farmách.

Jaká by to byla Afrika, kdybychom Vás nevzali na safari, kde žije Velká pětka. To znamená všechny nej zvířata Afriky a Vy se máte na co těšit!

3* hotel v centru města, se snídaní.

Den 7 Kapské Město – Dubaj – Maledivy (s)

Dnes máte zajištěn transfer na letiště a následuje mezinárodní let na Maledivy s přestupem v Dubaji.

Den 8–11 Maledivy (s)

Po příletu do Male budete převezeni lodí na atol Maafushi do vašeho hotelu. Tyto dny odpočíváte na bělostné pláži u hotelu s možností šnorchlování, potápění nebo rybaření.

Fakultativně nabídneme výlet lodí apod.

Den 12 Singapur

Po příletu Vás čeká transfer na hotel odkud se vydáte na prohlídku letem světem Singapurem v hop-on hop-off autobusu, s českým delegátem. Projedete si tak podstatnou část města a uvidíte hlavní památky. Nocleh v hotelu v centru města.

Den 13–15 Ho Chi Minh – Vietnam (s)

Ze Singapuru pokračujete do Ho Chi Minhova města ve Vietnamu.

Uvidíte představení Vodního loutkového divadla. Zažijete jízdu rikšou přes celé centrum a kolem významných památek až k přístavu, kde se nalodíte na večerní plavbu s večeří.

Čeká vás prohlídka města, začnete u Paláce sjednocení, který byl domovem prezidenta jižního Vietnamu během Vietnamské války. Dále si prohlédnete francouzské budovy ve městě, katedrálu Notre Dame a Centrální poštu. Obě postavené Gustavem Eiffelem. Po obědě v místní restauraci budete pokračovat k Válečnému muzeu. Prohlídku města zakončíte návštěvou centrálního trhu, který je jednou z nejstarších budov v Saigonu a je jedním ze symbolů města. Nakoupit zde můžete různé suvenýry, textilie. Stejně tak zde můžete ochutnat speciality vietnamské kuchyně. Poté již návrat do hotelu.

V tyto dny se také vydáte se do oblasti delty Mekongu na jeden z ostrůvků, kde navštívíte malou rodinou firmu, která vyrábí kokosové bonbóny nebo si odpočinete u ochutnávky místního ovoce. Čeká vás tam také projížďka malou loďkou po malém kanálu lemovaném vodními palmami.

Nocleh ve 3-4* hotelu v centru Ho Chi Minhu.

Den 16–17 Siem Reap, Angkor Wat – Kambodža (s)

Z Ho Chi Minhova města přeletíte do města Siem Reap v Kambodži.

Těšit se můžete na místní trhy v centru města, kde se prodává prakticky vše za jeden dolar a kde můžete ochutnat smažené brouky a další dobroty.

Dále vás bude čekat celodenní prohlídka Angkor Watu. Tento architektonický skvost byl postaven ve 12. století a jeho rozloha je kolem 210 hektarů. Také navštívíte místní muzeum a kamenný chrám Bayon, chrám Phimeankas, Elephant Terrace a Terrace of the Leper King.

Nocleh ve 3* hotelu v Siem Reapu.

Den 18–19 Bangkok – Thajsko (s)

Dnes vás čeká kratší let do města Bangkok v Thajsku. Po příletu Vás vyzvedne řidič a zaveze Vás do hotelu k ubytování (orientačně od 14:00). Po zbytek dne volný program ve městě Bangkok, český delegát samozřejmě k dispozici.

Na programu máte prohlídku Bangkoku. Navštívíte několik místních chrámu, nenecháte si ujít chrámy Wat Pho, Wat Arun, Wat Saket a Wat Trimit. Mimo to zavítáte do místní čínské čtvrti Yaowarat, která je opravdová perla a srdce starého Bangkoku. Je zde i velké množství restaurací s fantastickou kuchyní, proto se zde zastavíte i na oběd. Pokud čas dovolí po prohlídce města se přesunete k mrakodrapu Bayoke Sky Tower, odkud je krásný výhled na celé město

Nocleh ve 3* hotelu v Bangkoku.

Den 20–22 Peking, Náměstí Nebeského klidu, Zakázané město, Velká čínská zeď – Čína (s)

Po příletu do Pekingu budete mít čas se zrelaxovat na další bohatý program, který vás tam čeká.

Začnete hlavní dominantou Pekingu – Náměstí Nebeského klidu, kde architektonická struktura byla vytvořena v souladu s tradiční čínskou teorií Feng Shui. Dále navštívíte Zakázané město, jež bylo kdysi královským palácem. Jedná se o nejzachovalejší stavební komplex na světě. Podíváte se také na Chrám nebes. Následuje Drum Tower obklopený pekingským Hutongem, který Vás vrátí zpět do minulosti. Čas zbyde i na nákup suvenýrů.

Opravdovým zážitkem bude výlet na jeden z divů světa – Velkou čínskou zeď. Navštívíte část Mutianyu, která je považována za nejlepší zážitek z návštěvy Velké čínské zdi. Těšit se můžete taky na jízdu tobogánem a lanovkou dolů.  

Nocleh ve 3* v Pekingu.

Den 23–27 Tokio a perly města, hora Fudži – Japonsko (s)

Po příletu do Tokia budete mít také prostor se zrelaxovat na další 4 bohaté dny plné kulturních zážitků.

Čeká vás celodenní prohlídka Tokia. Čeká vás Tokijská věž (návštěva rozhledny ve výšce 150 m ), v případě špatné viditelnosti bude místo rozhledny návštěva zahrad Hamarikjú. Následuje čajový obřad a pak oběd v japonském stylu. Podíváte se na Císařský palác z mostu Nidžibuaši a také se projedete lodí na řece Sumida s výhledem na moderní i starobylé Tokio. Nevynecháte ani chrám Sensódži a nákupní oblast Nakamise.

Těšit se můžete na další celodenní výlet, tentokrát k hoře Fudži s dopravou vysokorychlostním vlakem Šinkansen. V případě nepřízně počasí náhradní program: Světové centrum Fudžisan anebo park u jezera Kawaguči Oiši.

Následuje oběd v japonském stylu a taky projížďka po jezeře Aši. Následně pojedete lanovkou Komagatake k vrcholu. Výlet je ukončen na stanici Odawara, odkud pojedete vysokorychlostním vlakem Šinkansen zpět do Tokia.

V neposlední řadě navštívíte populárníh park v Odaibě s výhledem na tokijskou pláž s možností fotografování Rainbow Bridge, repliku Sochy Svobody a jiné. Následuje odjezd lodí z Odabary do Hinode a návštěva Tokyo Sky Tree – nejvyšší věž v Japonsku (634 m) pro krásné vyhlídky.

Poslední den po snídani a Check out z hotelu si necháte zavazadla uložena v recepci hotelu a dopravíte se k autobusovému terminálu Hamamatsucho, odkud pojedete k vyhlášenému rybímu trhu Tsukidži. Trh je vyhlášen jako největší v Japonsku.

Zde si vyzkoušíte vyrobit vlastní sushi pod vedením šéfkuchaře, který vám ukáže a vysvětlí správnou techniku.

Nocleh ve 3* v Tokiu

Ve 12:30 bude zážitek ukončen a Vy se můžete odebrat do hotelu pro zavazadla a vypravit se k terminálu Hamamatsucho, odkud pojedete vlakem Monorail na letiště Haneda k Vašemu odletu dále.

Následuje mezinárodní let z Japonska do Kanady. Přílet do Toronta, zajištěn transfer do hotelu a nocleh v hotelu.

Den 28–31 Cancun, Chichen Itza, Coba, Tulum – Mexiko (s)

Z Toronta se vydáte na poslední část této cesty, kde vás čeká krásný program na poloostrově Yucatan v Mexiku.

S průvodcem zamíříte do mayského města Chichen Itza, kde budete obdivovat jednu z nejznámějších mayských pyramid. Cestou se zastavíte v koloniálním městě Valladolid, kde se mísí jednotlivé kultury plné folklóru a přičichnete nejen k mexické kultuře, ale i kuchyni.

Dále navštívíte archeologické naleziště Chichen Itza a také další památky, uvidíte historické sportoviště Ball Game, pokračujete na vyhlášená místa Sacred Cenote a Cenote (Sinkhole), kde se můžete koupat v křišťálově čisté vodě a obdivovat tyto přírodní krásy (jedná se o jezírka ve skalách či jeskyních s průzračnou vodou). Následně pojedete do mayského města Coba, kde budete mít prohlídku významných budov a výlet zakončíte návštěvou městečka Tulum s úchvatným a jediným chrámem postaveným na pobřeží, přímo u pláže. Jedná se o jednu z nejhezčích pláží Mexika, kde se opět (dle času) můžete okoupat. Poté jedete zpět do Cancunu a následuje nocleh v hotelu na pláži.

Jako třešnička na dortu budou poslední dny určený ke koupání na pěkné pláži, relax a odpočinek po úžasné cestě plné zážitků. Večer můžete navštívit místní restaurace a bary, případně nákupní centra a nakoupit poslední suvenýry. Nocleh ve 3* hotelu na pláži.

Den 32 Cancun – odlet domů

Dnes máte ještě šanci se zrelaxovat na pláži před večerním odletem domů. Podvečerní transfer na letiště a odlet, dle mezinárodních letenek.

Den 33 – přílet domů a konec programu

Cena zahrnuje

 • všechny noclehy v 3 až 3,5* hotelu se snídaní dle itineráře
 • služby českého delegáta/průvodce během celého zájezdu
 • výlety a exkurze dle programu
 • všechno vstupné dle programu
 • všechny letištní transfery
 • všechny lokální i mezinárodní letenky
 • veškerou dopravu dle programu
 • jídlo jak je značeno v programu (s – snídaně, o – oběd, v – večeře)
 • všechny výlety a aktivity dle programu (výlet lodí, vstupy na atrakce, organizované výlety)
 • potřebná víza
 • pojištění CK proti úpadku, osobní cestovní pojištění
 • cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu (na přání)
 • fakultativní exkurze
 • služby nezahrnuté v programu
 • lokální odletová taxa na letišti (pokud je místními úřady vyžadována)
 • osobní útrata a spropitné
 • strava (kromě toho kde uvedeno)

Za příplatek

 • prodloužení programu
 • další fakultativní výlety a aktivity nabídneme na přání
 • příplatek za 4* hotely
 • příplatek za mezinárodní lety v byznys třídě
 • příplatek za samostatně cestující osobu

Poznámka

 • Cena je závislá na aktuálním kurzu CZK k USD v době objednávky.
 • K cestě jsou potřeba víza, které Vám pomůžeme vyřídit

Nezávazně poptat zájezd